Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden hónapban szoktátok...

Minden hónapban szoktátok féregteleníteni a cicátok?

Figyelt kérdés
Benti cicám lesz és nem tudom hogy havi egyszer vagy milyen időközönként ajánlott a féregtelenítés.

2020. júl. 8. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Három havonta ajánlott, gyakrabban semmiképpen sem...

Ez is csak elővigyázatosság, lakásban tartott macska kis eséllyel lesz férges.

2020. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
8 éves a cicám, és még nem volt féregtelenítve
2020. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Három havonta
2020. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Kijáró cica 1 benti cica 3 havonta kell,hogy féregtelenítve legyen.A benti macska sincs védve.

A férgek petéjét a cipődön beviszed a lakásba,komolyan mondom nem hiszem el,hogy van aki még mindig nem féregtelenít,állatorvos sem látta akkor gondolom 2-es,különben nem így tettél volna. Ritka csúnya betegségeket lehet elkapni egy férges állattól bakker,de te tudod.

Mivel a féregtelenítő csak az adott időben hat ezért kell rendszeresen adni. Kinti macskák nyilván jobban ki vannak téve az újrafertőződésnek ezért náluk gyakrabban szükséges.

2020. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4. A féreghajtó/féregtelenítő paszta leírásában az áll, hogy 3 havonta kell a macskának adni, arra nem térnek ki, hogy bent vagy kint tartott...


Amúgy az én macskái nem hagyják el a telket, mivel betartom a törvényeket... Az állatvédelmieket is.


A teljesen bent tartott "panelcicák" viszont gyakorlatilag lehetetlen, hogy normális higiénia feltételek mellett megfertőződjenek, szív/tüdőféregességre náluk nagyobb az esély, szünyogcsípés által.

Viszont azt meg specifikusabb, 21 napos kezeléssel lehet orvosolni, ami nem rutin mennyiségű féregtelenítőszer.


A panelban élő cicáknak az oltások sem elengedhetetlenek, éppen ezért nem is kötelező Őket oltani mint a kutyákat.


Ezek ellenére, természetes náluk is ajánlom a 3 havi rutin féreg hajtást, illetve az oltásokat...


Nem a levegőbe beszélek, több állatorvossal való konzultáció után jutottam erre...

2020. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat
2020. júl. 8. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 3 havonta féregtelenítem a benti cicákat. Inkább elővigyázatos vagyok minthogy férgesek legyenek. 🙂
2020. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

5-ös lehet, hogy nem hagyja el a telket viszont bármilyen más állat bejuthat, illetve ha utána olvasol akkor a már porrá száradt ürülékből a szél bárhová eljuttatja a petéket😔

Lehetne ezen sokáig vitatkozni, az én állatorvosom szerint a tájékoztató csak egy támpont, de érdemes inkább mindig a dokira hallgatni. Az enyém szerint 1 hónap az ideális mert ragcsaloktol kezdve sok mindennel érintkezhet, itt a kintire gondolok.

Egyébként nagyon szuper,hogy felelősen tartod a macskat és nem engedi telken kívülre 🙂, ritkán olvasok ilyet sajnos, remélem hamarosan mindenki észbe kap és követi a példádat.

2020. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!