Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha a nagy cica sokszor keveset eszik lassan, gyomorbajos, a kicsi meg mindent felzabál, amit lát, azt is, ami nem kaja?

Figyelt kérdés

A nagy másfél éves lesz, száraz tápot szereti, mindig ki van neki téve, napjában többször ropizik kis adagokat, érzékeny az emésztése, plusz napi 1x vagy 2x jön kérni valami husit vagy konzervfélét, egyszerre 50 grammot eszik meg abból, elejétől kezdve így eszik. A pici viszont leginkább a konzervet enné, de azt kb 3-4 óránként, de úgy, hogy ordít a kajáért vagy megeszi a szárazat, ami meg megdagad a pocijában, múltkor is azt hittem szétdurran a cica belülről .. Szóval neki meg kéne fogni, hogy csak annyit adni, ami szükséges és mondjuk 3-4x egy nap, a nagynak viszont korlátlanul kéne a kajcsi. Ezt hogyan oldjam meg? Eddig a pici(4 hós) nem bírt felmenni a szekrény tetejére, addig oda kapta a nagy, de már kitalálta, hogyan jut fel. Amikor épp itthon vagyunk meg tudjuk etetni külön a nagyot, de amíg elvagyunk? Külön zárni nem lehet őket, összenőttek, plusz eleve az lenne a lényeg, hogy ne legyenek egyedül. Valahogy meg lehet tanítani a picit, hogy ne zabáljon fel mindent, csak amennyi kell neki? Mert már gy is érzek pici hájréteget, amikor megcsíptem a bőrét, nem tudom normális-e, hogy nem érezni a bordáját, vagy a kölyköknél ez így jó? Mert a nagy világ életében sovány volt, bár a pocija miatt, de amikor kicsiként többet evett bizonyos időszakonként, akkor is inkább nyúlott, nőtt, mintsem megerősödött, hízott volna.

Köszönöm a válaszokat.



2020. júl. 8. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Állatorvos!
2020. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez most komoly?
2020. júl. 8. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az etetési problémára a legjobb egy chippes önetető lenne, ami csak az idősebb macskának adna kaját így akkor ehetne amikor akar és a kicsi nem tudna mindent felenni.

Ha a kicsi bordáit nem érezni akkor kicsit dagi, szóval kevesebb kaja kéne neki. Ezt szintén megoldaná az etető mivel a nagy akkor enne amikor akarna így te meg külön etethetnéd a kicsit.

2020. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a pici elveszi a nagytól. És ha rácsapja a zárat, mert kitúrta épp? Vagy szoktassam a nagyot 3xi étkezésre, mert annyit tudunk megoldani munka mellett, akkor külön tudjuk etetni őket. Most egy percre nem figyeltem, még a kutyáét is elmorogta, komolyan nem tudom mit zabál ennyit.
2020. júl. 8. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért zabál ennyit,mert mohók,ha akad kaja,akkor nem osztja be,próbálkozz azzal,hogy csökkented az adagokat,és akkor talán rájön,hogy jobb,ha beosztja!
2020. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem adok sokat egyszerre, de akármennyit adnék, akkor is enne folyton. Egyszer megette a sajátját, azután a nagyét, azután a kutyesz maradékát és utána még az asztalról is majdnem lopott. Tudom, hogy kölyök, meg minden, de a nagy sose volt ilyen, ő is gyorsan evett, sokszor a tápot egészben nyelte, de mindig csak annyit, amennyi kellett neki. 10 másodperc alatt jóllakott, de meghagyta, ami sok volt, a pici addig eszik, amíg kaját lát, ugyanilyen mohósággal. Macskát nem láttam még így enni, pedig volt jó pár a szülői háznál. Próbálom tanítani, de csak ordít, meg tépi a ruhánkat, mászik mindenhova, ahol kaját érez.
2020. júl. 9. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor különítsd el őket sztem egy pici időre úgy,hogy nem tud a többi kajához hozzáférni!
2020. júl. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!