Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának letört 2db bajsza és...

Cicának letört 2db bajsza és ha hozzáérek fáj neki. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy macskának letört az egyik oldalt a pofiján 2db bajusz. Ha hozzáértem, ott megsimitottam, akkor fájt(?) neki. Próbáltam neki minél közelebb tapogatni, hogy mekkora körben fájhat neki, de csak az a 2 szál, vagyis nyávog egyet, ha hozzáérek.


Ez mitől lehet?



2020. júl. 15. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Maga a bajusz nem tud fájni, max kellemetlen neki, hogy piszkálod, ezért rád szól, hogy hagyd abba.

"Amikor a bajusz hozzáér valamihez, a macska pontosan érzékeli a nyomás mértékét, irányát és időtartamát a bajusz tövében található négyféle receptornak köszönhetően."

2020. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja,csak nem szereti ha piszkálják a bajszát!
2020. júl. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A macskák nem szeretik, ha piszkálják a bajszukat, de reméljük ezen kívül nincs más baja a fogának vagy az arcának, főleg így, hogy nem tudjuk hogyan vesztette el a bajszát.
2020. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A bajusz nagyon érzékeny részük, kellemetlen ha piszkálják, azért jelez neked.
2020. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Hogy érted a "letörést"? 2 cicám van, de soha olyat nem láttam.
2020. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!