Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2napja kaptam egy aloeverát...

2napja kaptam egy aloeverát és a cicám egyből, ahogy megtalálta, mikor nem voltam otthon megette az egészet. Ettől lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Már idős cica 13-14éves, de egészséges, csak a futás nem megy annyira neki meg fogai is alig vannak de más egészségügyi problémái nincsenek, de félek, hogy a kora miatt komolyabb baja is lehet az Aloevera miatt...

2020. júl. 16. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Sztem sem lesz semmi baja.Egy időben az enyém anyum vízipálmáját ette, de vt hogy tövig lerágta, és amikor felraktuk a szekrény tetejére oda is utána ment (ne kérdezd hogyan).Semmi baja nem lett tőle, még mindig ugyanolyan virgonc, mint előtte volt,tudják, hogy mit szabad megenni, és mit nem.
2020. júl. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Megfiatalodik tőle.
2020. júl. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem semmi baja nem lesz tőle. Az aloevera nem mérgező. Nekem teknősöm van, őt pl. kifejezetten ajánlott azzal etetni. Valószínűleg volt benne valamilyen vitamin, ami kellett neki, azért nyalhatta be. Ne aggódj miatta.
2020. júl. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az aloe a macska számára mérgező. A teknős meg a macska két külön élőlény.Ebből nem lehet kiindulni hármas. Vannak dolgok, amit egyes állatok megesznek, mások meg felfordulnak tőle. Vagy pl. vannak bogyók, amiken a madarak csemegéznek aztán ha Móricka megeszi, mégis gyomormosás lesz a vége rögtön.


Ha szerencséd van, csak hasmenés, hányás és ilyesmi lesz. Ha nem, akkor rosszabbul jár. Mondanám, hogy azonnal orvos, de ez Magyarország, szerintem az egész országban egy kezemen meg tudnám számolni, hogy összesen hány orvos fogad éjszaka is beteget, jellemzően este hat és reggel nyolc között, illetve szombat déltől hétfő reggelig jobban jár minden állat, ha nem lesz semmi baja, úgyhogy... majd lesz valami.

2020. júl. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aloe méreg a cicáknak. [link]
2020. júl. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"tudják, hogy mit szabad megenni, és mit nem."

Remélem az ilyen a gyerekét is ilyen szellemben neveli.

A macska is egy kisgyerek értelmi szintjének feleltethető meg. Ismerkedésként is a szájukba vesznek mindent.

2020. júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. júl. 16. 11:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvileg mérgező, gyakorlatilag nekem tavasztól-őszig a kertben vannak és a szomszéd macskái rendszeresen dézsmálták a leveleiket tavaly is és idén tavasszal is.
2020. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként akit érdekel nem lett semmi baja a cicanak és a mai napig él és egészséges :)
2021. szept. 8. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Még sok szép évet nektek!
2021. szept. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!