Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kizárólag száraz tápot eszik...

Kizárólag száraz tápot eszik a cica?

Figyelt kérdés
Meghalt a társas házunkban a szomszéd néni, és a lányáék felajánlották nekünk a néni cicáját, ha szeretnénk, mert ők nem akarták magukhoz venni. Mi nagyon örültünk neki, nem is mertük remélni, hogy így lesz. Kb 3 év körüli cica, ivartalanított kislány. Semmi mást nem eszik meg csak kizárólag száraz tápot. Kínáltuk már májjal, csirke husival, hallal, konzerv és alutasakos macska étellel, de csak néz ránk értetlenül, és otthagyja a tányérjában. Ezek szerint a néninél csak száraz tápot kaphatott? Mikor a lányáék áthozták a cicát nekünk, adták vele a száraz tápot, játékait, fekhelyét, de semmi konzerves ételt nem találtak a lakásban, gondoltuk elfogyhatott, azért nem találták a cica cuccai között. De akkor nem is volt ezek szerint. Nem baj hogy csak szárazat eszik? Már mindent megpróbáltunk többször is, de nem eszik mást!
2020. júl. 20. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bajnak nem baj, sőt, nagyon szuper, ha egyrészt jó minőségű tápot kap (nem a whiskas kitekat és társai), és iszik mellé elegendő vizet.
2020. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A miénk is csak azt eszi. Persze ő nagyon szívesen elfogadja a húst, sonkát :D De ez nincs napi szinten.

Nem kell erőltetni a konzervest, nem is olyan jó.

2020. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem baj. Igazából az olyan nekik legtöbbször ,mint a csoki nekünk. Az lenne baj, ha csak aztbkapna, mert úgy látom benti cica tehát nem egerészik, és ebben az esetben csak a nedves ételtől kihullik a foga. Örüljetek neki, legalább nem kell arra is költeni és lehet hogy így még jobb is neki.
2020. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek is csak azt eszik meg, semmi mást. Én azt szoktam váltogatni nekik (Josera, Royal, stb).
2020. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megnyugodtam. :) Inni iszik elég sokat, két kis tálkába is volt neki víz kirakva, mondták.
2020. júl. 20. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, gondolom azért iszik sokat, mert nem eszik nedves kaját amiből folyadékot nyerne.
2020. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha legalább 2 decit iszik naponta, akkor semmi baj a minőségi szárazzal. Én azért kínálnám neki a natúr főtt husit is, hátha rákap és kicsit vegyesebben eszik! Lehet csak nem ismeri!
2020. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap is próbáltam a főtt husit, megszagolgatta, nyávogott egyet, aztán ette a ropogósát. :)
2020. júl. 26. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!