Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt az 1 éves 2 hónapos...

Eltűnt az 1 éves 2 hónapos anyamacskám!!! Este lesz négy napja, hogy nem jött haza... Ez normális?

Figyelt kérdés

A cicám ivaros és a kölykei 5 hetesek. Hétfő este szokásosan kiendegtük gondolva, hogy reggel hazajön, mint mindig. De nem így lett :-( Sajnos tisztában vagyok a macskalét veszélyeivel, viszont itt a környékünkön szinte egytalán nincs kutya, aki elkaphatta vagy kocsi, ami elüthette. Felmerült az is, hogy talán újra kezdett tüzelni, mert elég furán nyávogott az utóbbi napokban. Nade itt vannak a kölykök. Az normális, hogy ennyi időre magára hagyja őket, még úgyis, hogy tüzel? Körbejártam mindent, de se élve, se halva nem láttam sehol... Kiabáltam utána, de a nevére nem igazán hallgat.

Már szinte teljesen kihalt a remény, már meg is gyászoltuk, de az, hogy elpusztulva sem láttam az valahogy jó is, mert akkor még van esély a visszatérésre. Leghosszabb idő, amennyit eddig elment, az két nap volt, de még nem voltak kölykei akkor. Ha tüzel, akkor azt olvastam, hogy akár hetekre is elmehet, amíg nem párosodik. Nade ha mégsem? Nagyon nagyon aggódok és nem tudom, hogy még bízzak-e, vagy ne...

Ha valakinek van valami tapasztalata, akkor kérem írja meg!


Előre is nagyon köszönök minden kedves hozzászólást!

Remélem meglesz! :-(



2020. júl. 17. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Ne. Valaki kirak patkány mérget, azt is megehette.


Nem kell ahhoz kocsi, vagy kutya, hogy elpusztuljon.

2020. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
VAgy elkapta valaki, és becsalta magához vagy menhelyen is lehet.
2020. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
igen, tüzelhet.
2020. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy megmérgezhették, de már volt egy macskám megmérgezve, s az hazajött, s csak rá egy-két napra látszódtak a rosszullét jelei.

Azért én még reménykedek :"-(

2020. júl. 17. 10:16
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
szurkolok.
2020. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:-(
2020. júl. 17. 10:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A picik mit esznek? Ilyenkorban még anyatejre lenne szükségük
2020. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A kicsiket már esznek tápot, cicakonzervet. Rendesen kakilnak és pisilnek, nem hiszem, hogy bajuk lesz. Inkább az anyjukért aggódok...😭
2020. júl. 17. 11:05
 9/17 anonim ***** válasza:
A falu utolsó utcájában lakunk, az út szar, mindenki tök lassan jár, de nem is nagyon jár ide senki, csak aki itt lakik. A 13 éves macskánk 13 évig járt át a szembe szomszédokhoz naponta tucatszor. Egyetlen egyszer jött egy átutazó ámokfutó vagy nyolcvannal (szomszédok látták), majd elrepült az úthibákon, de nyomta neki és pont elütötte. Nem direkt, fékezett, mikor meglátta, de késő volt. EGY darab autó, kutya, rossz ember stb is elég.
2020. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
1-2 nap múlva látszott, hogy rosszul van és meg volt mérgezve? Ezt te mondtad vagy ki? Mert ez ilyen igazi agyatlan hozzáállás, hogy a macska, ha többet nem látják, akkor elkóborolt, vagy ha látják elpusztulni, akkor biztos megmérgezték, mert fingjuk sincs az ilyeneknek arról, hogy ezek betegek is szoktak lenni és ez a legegyszerűbb, hogy megmérgezték aztán kész. Holott az nem egy gyakori dolog. Az ivaros macskák sokkal jobban ki vannak téve mindenféle betegségnek, gyógyíthatónak és gyógyíthatatlannak is. Ha nem látta egy rendes orvos, aki 100%-ra biztosan megmondta, hogy mi lett vele, akkor valószínűleg csak fel se tűnt, hogy csóri macskának valami baja volt. A kedvencem még, mikor az 5-6 éves macskára azt mondják, hogy öreg, aztán azért lett vége...
2020. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!