Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Láthatatlan kerítés beválik?

Láthatatlan kerítés beválik?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja befogtunk egy kóbor macskát. Kasztráltattuk de nagyon ellenséges velünk, ha enni adunk neki akkor se jön közelebb 6-7 méternél és csak akkor kezd el enni ha már bementünk a házba. Sose bántottuk, mindig lassan és óvatosan közeledünk felé. Nem hiszem hogy van bármi esély arra hogy beszoktassuk de azért féltem nehogy elüsse egy autó meg a szomszéd kutyája már megölt egy macskát szóval a láthatatlan kerítésre gondoltam mint olyan mert a kerítésünket nem tudtuk 100%ban biztonságossá tenni (kb 45 fokban behajló 180 cm magas kerítésen röhögve átevickélt) ebbő meg egy két hét alatt megtanulná hogy maradjon bent a telken. Legalábbis szerintem. Ha nem hatásos milyen más opciók vannak még?

2020. júl. 28. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Inkább azt ajánlom, hogy nézzetek rá Jackson Galaxy-ra, hogy Ő hogyan szokott foglalkozni az ellenségeskedő macskákkal
2020. júl. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom mi az a láthatatlan kerítés, de a kerítést macskabiztossá lehet tenni, ha görgôket szereltek a tetejére (keress rá, hogy "cat safe fence"). Bár ha vannak átlógó faágak vagy tetôk, amire felmászik, akkor hiába.
2020. júl. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg ha egyszer már sikerült befogni az ivartalanításhoz, akkor be lehet fogni újra, és csak benti macskát csinálni belôle.

Be kell vinni a házba, elôször egy nagy ketrecbe, amíg hozzászokik a jelenlétetekhez, aztán kiengedni abban az egy szobában, aztán ahogy megszokja, hogy körülötte vagytok, és már nem fél tôletek, ki lehet engedni a teljes házba.

2020. júl. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!