Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil máshova a cica?

Miért pisil máshova a cica?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 2 db 4 hónapos cicánk, egy lány és egy fiú. Mindkettő benti cica. Mindkettő a kezdetektől szépen használja az alomtálat amit minden nap 2x tisztítok.

Ennek ellenére a lány cica már 3x pisilte telibe az ágyunkat felváltva hol férjem oldalát ágyneművel együtt hol az enyémet. Múltkor férjem frissen mosott munkás pulcsiját is lepisilte.

Nem értem miért csinálja ezt. 🤷‍♀️



2020. aug. 1. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Fedett alomtálcátok van? Lehet, hogy az a gond. Abban jobban megrekedtek a szagok. Esetleg próbáljátok ki, hogy letesztek valahová egy másik alomtálcát.
2020. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg nem valami nem tetszik neki, így jelzi. Pl. nem jó az alom, nem jó minőségű, és nem szeret belemenni. Figyelemfelhívás is lehet, bosszúból is szoktak ide-oda pisilni.
2020. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk se sokkal idősebb, a ruha anyagra előszeretettel pisilnek, illetve a fürdőszoba kőre. Nekünk ami segített, apró szemű alom, vettünk még alom tálcát, mert 1 kevés volt nekik, ha kaki van, azonnal kiveszem a pisivel. De ha ruhaanyagot találnak a földön, arra így is rápisilnek, szóval rendre és rájuk is figyelni kell. Én már kivagyok tőle.
2020. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindig ugyan azt az almot használjuk. Nem fedett az alomtálca ami amúgy teljesen más helyen van mint a szobánk.

Én is bosszúra gondoltam inkább. Mert ha ugyan oda pisilne az ágyra azt mondanám biztos talált valami szagot,de érdekes mód mind3x máshova de közel az ágyneműhőz vagy félig arra is pisilt. Az ágynemű ráadásul ebben a melegben hetente van mosva..

2020. aug. 1. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, sokszor azt fejezik ki ezzel, hogy valami stresszeli, zavarja őket. Ha két cica van egyébként hivatalosan 3 alomtálcát kéne tartsatok otthon,mert mindig egyel több alom kell, mint ahány macska van. Mi mondjuk két macskához két almot használtunk, nem használják egymásét, és nem volt gond.

Lehet egyébként egészségügyi oka is. De előbb érdemes átgondolni, hogy mi változott nálatok. A cicák nagyon érzékenyek, akár egy máshova áthelyezett bútortól is stresszbe jönnek.

2020. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem az álom a gond tuti! Akkor már kezdetektől fogva nem használnák.

Nekünk 2 macsek van és 1 alomtálca. Semmi gond vele.

2020. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitok.


Szerintem sem az alom sem a tálca a gond. Mert ez most az elmúl 2.5 hét alatt történt.

A lakásban nem változott semmi, a napirend sem.

Tegnap mondjuk nem a megszokott időben lettek kiengedve a délutáni pihenő idő alatt a pakolós szobából ahova szívesen mennek be mert hűvős ilyenkor és van hol randalírozniuk kötetlenül. Ezért gondolok elsősorban bosszúra.

2020. aug. 2. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor is szoktam máshova pisilni,ha valami baja van.
2020. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!