Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek is elítélendő a...

Szerintetek is elítélendő a fajtiszta macska vásárlás?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta vannak macskáink, ezeknek mindegyike utcáról mentett, vagy menhelyi cica volt, viszont szerintetek elítélendő lenne, ha idővel szeretnék beruházni egy brit rövidszőrűre esetleg? Valahogy úgy érzem, van egy elég erős negatív megítélése a dolognak, pláne amennyiben macskákról van szó.

2020. aug. 7. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Dehogyis, szíved joga.


Én például nagyon szeretnék befogadni egy-két exkóbort, de gyermekkori vágyam egy bizonyos fajta, akit mindenképp tenyésztőtől fogok megvásárolni :)

2020. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Számomra igen, de ez az én véleményem, amennyiben te fajtatiszta macskát szeretnél, akkor az a te döntésed.
2020. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 striga ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem. Szerintem döntse el mindenki nyugodt lelkiismerettel, hogy milyen háziállatot szeretne.
2020. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Mivel neked sok mentett cicád is volt, így szerintem senki nem "ítélhet el", ha most kivételesen tenyésztőtől veszel.

Alapvetően én azokat az embereket nem bírom, akik szobadísz gyanánt vesznek egy drága macskát, aztán youtube-on mutogatják stb... egy macska nem erre való. Hogyha valaki igazi társat szeretne, vagy vigyázni akar egy állatra, akkor ott a menhely, ezer macska várja a gazdáját... Szóval a sznob balfácánokat ki nem állhatom. A másik ellenvetésem az, hogy a fajtamacskákat sokszor túltenyésztik, ami azt jelenti, hogy az egyedeknél sokszor különféle betegségek jelennek meg (lásd a rövidlábú munchkint, az összes sznob hülye nyugaton most azért van megőrülve, közben szegény macska alig tud járni, ugrani).

2020. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalán nem az, feltéve, ha tényleg megbízható tenyésztőtől vásárolod, szerződéssel, törzskönyvvel, egészségügyi garanciával, chippel, szűrővizsgálatokkal, oltásokkal, parazitamentesítéssel. Ha ilyen helyről vásárolsz, azzal támogatod az adott fajta fennmaradását, külső-belső tulajdonságainak, egészségének megőrzését, javítását, ami szerintem egy nagyon klassz dolog.


Ezzel szemben a jófogásos "fajtiszta" (helyesen: fajtatiszta), pár tízezres cicák általában a szaporítás gyöngyszemei, hozzá nem értéssel, bizonytalan származással, potenciális egésszégügyi problémákkal. Ezeket semmiképp nem szabad támogatni, ez az elítélendő (valamint a macska elhagyása/utcára dobása, ivaros-kijárós tartása; na ezek miatt nő folyamatosan a kóbor állomány, emiatt van annyi gazdátlan cica, nem pedig a bent tartott, ivartalan, törzskönyves példányok miatt).

2020. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
66%
Mindig is fajtiszta cicáink voltak, perzsa, sziámi és most ragdoll. Sose volt egyikükkel sem probléma és ugyanúgy macskát nevelünk sok sok szeretettel mint akik menhelyről fogadnak örökbe... Szerintem ez nem elítélendő, persze csodálatos ha menhelyi cicát választasz, de másra ne akard ráerőltetni!
2020. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 AndrejjaMarijann ***** válasza:
57%
Nem elítélendő. Imádom a macskákat, de allergiás vagyok rájuk. Van pár fajta, azt hiszem 7 féle, amelyiket tarthatok majd, ha lesz saját lakásom. Biztosan fajtatisztát kell majd vennem. Felesleges harciaskodni, amíg nem vágod mindkét oldalát a dolgoknak.
2020. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Biztosan tudja mindenki, hogy a fajtiszta és a fajtatiszta nem ugyan az.
2020. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ugyan mentettjeim vannak (macskák is és kutyák is), de régi álmom volt egy bizonyos fajta kutya, így megvettem 250.000-ért. Magasról teszek rá ki mit gondol, én tudom, hogy hány állatnak segítettem meg segítek, meg mennyit fogadtam be. Az meg, hogy egy huszadrangú idegen mit gondol rólam, marhára nem érdekel.
2020. aug. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is mindig mentett, befogadott cicáim voltak. Szerettem őket nagyon.

Mindig szerettem volna egy perzsa cicát, vagy egy britet de végül egy sziámit vettem.

Teljesen más természetű mint a házi cicáim voltak. Sokkal játékosabb, nem lehet mellette unatkozni. Életem legjobb döntése volt hogy megvettem.

Sajnálom a sok gazdátlan kóbort, de szerintem megérdemlem hogy egyszer legalább olyan cicám legyen akit én választottam.

2020. aug. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!