Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akiknek fajtatiszta kutyája/ma...

Akiknek fajtatiszta kutyája/macskája van, tenyésztőtől: ti milyen kapcsolatban álltok a tenyésztővel? Rendszeresen kommunikáltok vagy egyéb? Érdeklődik a tenyésztő?

Figyelt kérdés

Macskát készülök venni, találtam is megbízható(nak tűnő) tenyésztőt, nemsokára intézzük a foglalót. De elmondása alapján, ő (viszonylag) gyakran szeret érdeklődni a macskái hogy léte felől, amit egyesek talán nem fogadnak olyan jól. Nekem ezzel speciel semmi problémám (ésszerű keretek közt), legalább ezzel azt jelzi, hogy nem csak tojik rá magasról, mi lesz a macskáival, miután megkapta a pénzt.


Akik szintén tenyésztőtől vásároltak kutyát/macskát: szoktatok (relatíve) rendszeresen beszélni a tenyésztővel? Ő keres magától, érdeklődik? Vagy legalább fordulhattok hozzá problémás kérdésekben?


Szerintetek milyen az ideális hozzáállás a tenyésztő részéről? Mi az, ami szerintetek reális elvárás, és mit találnátok túlzónak?


Nekem az a véleményem, hogy az a "tenyésztő", aki minimum nem biztosít a lehetőségéről, hogy kereshetem később is bármivel, attól nem szívesen vásárolnék kutyát/macskát. Szerintem, aki kicsit is lelkiismeretesen csinálja ezt, azt érdekelni fogja, hogy az új gazdi hogy bánik a befogadott szőrmókkal.


A véleményeket, válaszokat előre is köszönöm.



2017. febr. 11. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bernim van. Úgy 1-2 éves koráig küldözgettem 1-2 havonta képeket, történeteket. Kétszer volt nálunk mindig elcsodálkozott hogy milyen jó dolga van. Most 11 éves a drágám.


Szerintem nem kötelező képeket küldeni. Én azért küldtem mert nagyon hasonló gondolkodásúak,rokonszenvesek voltak nem, és nagyon kedvesek.

2017. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk felajánlotta, hogy ha van kérdés, nyugodtan szóljunk és ha mennénk kiállításra, mindenképpen mondjuk meg nekik előtte, mert akkor ők is jönnek, h jobb legyen az eredmény stb.

Viszont a későbbiekben nem igazán volt semmilyen kérdésem, de a facebookon az ismerősöm, ott pedig bármikor élvezheti az idővonalamra rendszeresen feltöltött képeket :)

Szóval mi nem tartjuk a kapcsolatot.

2017. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!