Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg a menhelyen az állat...

Tényleg a menhelyen az állat választ ki téged? Honnan lehet tudni hogy ő választott téged? 🤗Olvastam egy ilyesmit egy oldalon.

Figyelt kérdés
2020. aug. 9. 22:18
1 2
 1/17 TR75 ***** válasza:
100%
Az egyértelműen látszik, ha egy állat bizalommal van irántad, odamegy hozzád, a viselkedése barátságos, nyílt.
2020. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2020. aug. 9. 22:28
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos kérdés. Én mindet haza vinném de már több okból nem fogom. Az enyémet annak idején kidobták egy kocsiból. A kérdésre válaszolva nehéz ügy lenne számomra mert mind menne...
2020. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
En is annyira el akarom hozni az osszeset.. De nem vagyok milliardos sajnos.. Pedig megtennem. Azonnal.
2020. aug. 9. 22:38
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

Tudom, hogy ezt topicot javarészt fiatalok látogatják, akiket azért még sok rózsaszín köd vesz körül.

És most jövök én, aki "elrontja" ezt a ködöt.


Jó, tételezzük fel, hogy a kutya választ.

Én, mint leendő gazdi meg csak ebbe belemegyek ?

Amelyik kutya odajön azt viszed haza ?

Álljunk meg itt egy pillanatra.

A kutya nem tudja, hogy ha haza viszed, akkor az a hely a kutya számára ideáli lesz e.

Remélem senki nem akar hazavinni egy 80 kilós kutyát egy szoba -konyha panelbe?

És remélem senki nem akar hazavinni egy másfél kilós miniatűrt, mikor tudja, hogy a kutyát kint szeretné tartani ?

Az embernek kell döntenie, nem a kutyának. Ha felelős gazdinak tartod magad, akkor a kutya igényeit maximálisan figyelembe kell venned , amikor TE VÁLASZTOD KI a kutyát.

Egy picit lehetsz önző, hogy azért neked is tetsző kutyát vigyél haza, de alapvetően a kutya igénye az első.

2020. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi idigazdinál jártunk cicanézőben. Nekem két választottam volt előzetesen, különböző szempontok alapján. Párom kb mindegy csak ne fekete alapon jött velem, nem is szerette annyira a cicákat. :D

A macska ezt megérezte.


Spoiler: olyan cicánk van, aki retteg az emberektől (bántalmazott utcacica), csak engem fogadott el, egy évbe telt magamhoz édesgetni, kettőbe, mire eljutottunk oda, hogy ágyban odabújik, és párom is hozzáèrhet, bár a hirtelen mozdulatoktól azóta is megriad, ahogy ölelgetéstől vagy felemeléstől is.



Na, ez a totál depresszív paramacska megérezte, hogy nem engem kell meggyőzni. A ketrec mélyén rettegő laposfül macska feneket buccolva dorombolva tolta magát a párom kezéhez, az idigazdi csak ült mellettünk kerek szemmel, hogy ő ilyet még nem látott.

Párom hazafelé már közölte, hogy őt hozzuk el. :D


Persze azóta sokszor megbánta, mert a hülye macska őt nem szereti, mit fél tőle, ha egyszer neki hízelgett. Úgyhogy azóta már két cicánk van, a másik "pasis" macska lett direkt. :D De akkor is, a cica választott, tudta, kit kell meggyőzni.

2020. aug. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Egyébként magam is menhelyi kutya gazdi vagyok és mikor kiválasztottam a kutyát akkor az alapján választottam, hogy szép volt a pofija és sima a szőre. Mivel kinti -benti kutya lett belőle, így nagyon sok fajtából választhattam. 1200 négyzetméter volt a birodalma.

A kutya egyáltalán nem jött oda hozzám, sőt senkihez sem ment oda.

Ült egy lapos kövön és nem mutatott semmi érzelmet.

Elhoztam. Kb 2 hónap kellett, míg feloldódott. Most már elválaszthatatlanok vagyunk. Boldog kutya lett belőle.

2020. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Rózsaszín köd az egész. A menhelyes állatok kb 80%a nyílt és közvetlen, alig várja hogy új gazdát találjon. A gazda választ nyilvánvalóan, hisz nem a kutya írja alá az örökbefogadási szerződést, nem a kutya tartja el saját magát, nem a kutya fogadja be a családjába az embert, nem az embernek kell majd beilleszkednie a kutya eddigi életvitelébe, nem a kutya fog majd saját magával játszani, nem fogja megnevelni saját magát, nem fizeti a saját állatorvosi költségeit. A kutyának kell olyan tulajdonságokkal rendelkeznie ami alkalmassá teszi az adott gazdával való együttélésre.
2020. aug. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

*nagyszerű hogy azt hittem megint egy fantasztikus kutyás kérdés. De a lényeg ugyanaz macskában is*

8

2020. aug. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az állatok közül van amelyik bizalmasabb, van amelyik kevésbé, de nem ez alapján lesz később jobb kapcsolatotok.


Nekem se volt romantikus a találkozás. Én anno felnyitottam a kinti kukát, hogy kidobjam a szemetet (Budapestről beszélek nem vidéki zsákfalu...), és egy csomó halott kismacska között ott nyávogott keservesen egy beteg cirmos. Én még csak nem is akartam macskát, de ettől a mértékű kegyetlenségtől hányni tudtam volna, és nem tudtam volna otthagyni egy babamacskát meghalni.


A menhelyi állatok közül sok hasonló mocsokból kerül oda, valószínűleg csak örülnek, ha végre találnak maguknak egy otthont, ezért az okosabb állatok kedvesek, hogy előbb szabaduljanak a menhelyről.

2020. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!