Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hónapos kiscicának lehet...

1 hónapos kiscicának lehet baja, ha néha megkóstolja a felnőtt konzervet?

Figyelt kérdés

Ma adtam a macskámnak egy kis konzervkaját, és mire visszatettem a helyére, az egyik 1 hónapos cicám bele volt "tenyerelve" a tálba, és ő is evett. Elvittem onnan, de már megevett egy pár húsdarabot, féltem egy kicsit, hogy még nem bírja megrágni, és megakad a torkán, de szerencsére nem lett semmi baja. Az anyja rendszeresen szoptatja, tehát a szükséges tápanyagokat megkapja.

Az lenne a kérdésem, hogy lesz-e attól baja, ha ő is beleeszik a felnőtt konzervbe? Vagy figyeljek oda, hogy ne egyen semennyit belőle? Megakadhat a torkán? Ha igen, akkor honnan tudom majd, amikor már képes lesz alaposan megrágni? Előre is köszi.


2020. aug. 10. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt ha ennyire ígényli adhatsz is neki kiegészítésként.
2020. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki olyat ami pici kockákban van,mint az alutasakos cicakaják.
2020. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban kell megkezdeni a hozzátáplálást. Napi 1-2x már ehet pár falatot. Érdemes villával összetörni, hogy könnyebben egyen, de már van foga, tud rágni. Az első néhány napban nem biztos, hogy elfogadja mind, de érdemes őket akár kézből is kínálni. Fokozatosan lehet emelni a mennyiséget, egy hónap múlva már napi 3-4 teljes étkezést fognak enni.
2020. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Vagy vegyél neki párizsit az puha.

Mi kiskutyának adtunk, mikor találtunk egyet. Rossz állapotban volt, vékonyka volt, de szívesen evett párizsit felkockázva. Rendbe is jött :)

2#

2020. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Semmi baja nem lesz, el lehet kezdeni a hozzátáplálást.
2020. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Semmi baja nem lesz tőle, és ahogy az előttem szólók mondták kiegészítésként adhatsz neki, csak ne ez legyen a fő kajája.
2020. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Ivartalanítás?!
2020. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt. Ilyenkor már nyugodtan eheti
2020. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

A legjobb az lenne, ha vennél nekik kölyökmacska tápot. Royal Canin Kitten nagyon jó. Ezt engedd fel vízzel vagy sótlan főzött hús levével, hogy megpuhuljon, és ebből ehetnek. Hamarosan ez lesz majd a fő táplálékuk, és kevesebbet fognak szopni, aztán el is hagyják.

Hiába kezdenek enni, legalább 8, de inkább 10-12 hetes korukig maradjanak az anyjukkal, ez a lelki egészségük, szocializációjuk miatt nagyon fontos nekik.

2020. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ha már ilyen korán kostolgat az jó mert jó evő macsek lesz.Ha az anyja szoptatja és eszik is az nem baj.Én csirkefarhátot főzök nekik elnyalogatják azt ami izlik nekik.Makk egészséges macskafarmom van.Tapasztalat hogy konzervkaját adnék csak az nem jó,a száraz kölyök macsek kaját is nagyon hamar elkezdték enni de azt érdemes beáztatni egy kis levessel vagy feles tejjel vagy joghurtba.Addig szopjon amig akar de sok anya macsek leválassza magátol őket.Az én anyám a legkisebbet szoptatja meg az egy éves előző almos lányát is.:)
2020. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!