Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan játék macskának,...

Van olyan játék macskának, amivel egyedül is tud játszani, és ami csendes?

Figyelt kérdés
Kezd az agyamra menni a macskám. Hajnali háromkor felébred, és azzal szórakozik, hogy a lábamra vagy a karomra vadászik, meg mindenhová felugrál a szobában. A kertbe kimenni nem akar. Tudtok olyan játékot, amivel csendben le tudja kötni magát úgy, hogy nekem sem fáj? Eddig egyedül a pingponglabda volt olyan, amivel egyedül is elvan, de az meg éjszaka nem jó, mert egyrészt hangosan pattog, másrészt ötpercenként begurul neki valahová, ahonnan csak én tudom kiszedni.

2020. aug. 12. 00:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
"ki akar menni a kertbe" engedd ki...
2020. aug. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
jaa hogy nem akar xd bocsi csak már álmos vagyok akkor is tedd ki... ott játékra talál gyorsan xD
2020. aug. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Elalvás elött próbáld kifárasztani. Hátha akkor többet alszik èjszaka. Plüss állattal nem játszik? Milyen idős? Ha kicsi akkor legyen nagyábból egy napirendje,legalább az esti alvás szempontjából.



Esetleg köss fel neki valamit valahova ami lóg ès tud rá vadászni.

2020. aug. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Lehet a nappali melegben inkább pihen, éjjel meg jobb számára a hőmérséklet, azért kel fel? Pár szőrös kis állat figurát kötözz fel neki a közelébe, amiket piszkálhat, játszhat, hátha...
2020. aug. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
másik macska vagy kutya
2020. aug. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém szeret olyan kis gumi labdacs szerűséggel játszani, de túl kicsi se legyen, nehogy lenyelje véletlenül.
2020. aug. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Kizárni a hálószobából, így nem fog rád mászni.

2) Hadd nyávogjon, ne vegyél róla tudomást. Ha rájön, hogy semmit sem ér el vele, le fog szokni róla. Ez persze eltarthat pár napig vagy egy-két hétig.


Akármilyen játékot adsz neki, ideiglenes megoldás, ráun, és kezdôdik minden újra.


Ha megszokja, hogy éjszaka nem foglalkozol vele akármit csinál is, keres majd magának elfoglaltságot.

Viszont ha hétköznap mindig hétkor kelsz, készülj fel, hogy hétvégén is hétkor ébreszteni fog. Remek idôérzékük van, ha megtanulta mikor szoktál kijönni, elvárja, hogy akkor ki is gyere :). Elônye: kevesebbszer fogsz reggel elkésni, lesz egy élô ébresztôórád.

Amúgy ha szeretnél hétvégén tovább aludni, nálam beválik, ha ilyenkor kijövök a szobából és lefekszem helyette a nappali kanapéra. A macskák nyugtázzák, hogy élek, mellém fekszenek, én meg bóbiskolhatok tovább :).

2020. aug. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a legolcsóbb kis szalma egérke vált be,van legalább 3,imádja, nem is kísérletezünk már egyéb játékokkal. Persze az se kifejezetten halk mikor őrült módon végigpofozza a lakáson :D
2020. aug. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
pár szobanövény az OBI-ból..
2020. aug. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#5 Három macskám van, csak abból egy végigalussza az éjszakát, egy meg hallani sem akar arról, hogy az éjszakát is a házban töltse, amit ágyazni kezdek, rohan a bejárathoz. Amúgy nem tudom, más hogy van vele, de nekem eszük ágában sincs egymással játszani. Mindegyik velem akar, egymásra meg fújnak. Pedig kettő ráadásul anya-lánya kapcsolatban van.


#7 Ha nyávogna, arról nem vennék tudomást. De amikor a tíz karmát kiengedve vadászik a lábamra, arra nehéz nem reagálni.

2020. aug. 13. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!