Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhairtó ellenére is tele...

Bolhairtó ellenére is tele van a cicám bolhával, mitcsináljak?

Figyelt kérdés

[link]

Pontosan ugyan ezt vettük neki a fressnapfba az eladó tanácsára eléggé meggyőző szöveggel eladta nekünk "lakásban ahogy megy a cica úgy irtja az esetleges bolhakat" meg ilyesmik... Nem tudom de az biztos hogy szegénykémnek még az arcocskáján is mászkálnak a bolhák, és tele van fekete kosszal a bundája gondolom bolha kaki, vagy a pete. Ma vettem neki észre hatalmas bolhák vannak ahogy jobban át néztem a szőrét. Mielőtt jönne hogy nem figyelek a cicámra de figyelek, csak nem nézegettem ennyire a szőrét. Feküdt rajtam filmezés közben és szemem sarkából láttam hogy mászik valami az arcán majd a szőrébe vissza mászott na ekkor felültem és át néztem a bundáját.

A lakásban nem vettem észre hogy lenne bolha remélem nem fog elterjedni. 4 hónapos a drágám kinti volt, de már csak is bent van panelban lakunk nincs másik cica akitől vissza fertőzött volna. Más cseppet kéne neki venni?

Furdetni semmiképpen nem akarom szerintem neki egy kín lenne meg nekem is...



2020. aug. 22. 17:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%
8 As, az másik kérdésben volt a 4 hos cica
2020. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

11. Nem, nézd itt írja:


"4 hónapos a drágám kinti volt, de már csak is bent van panelban lakunk nincs másik cica akitől vissza fertőzött volna"

2020. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Tényleg, bocs.


Vegyél neki másikat.

Nem kell orvoshoz szaladni vele

2020. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

9-esnek

Nem tart 8 hétig.


"Újrafetőződés ellen a Frontline macskáknál 4 hétig hat.


A bolhák szaporodását gátló hatás 6 hét, ennyi ideig gátolja a peték, lárvák és bábok fejlődését."

2020. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14. Itt írja:

"24 órán belül elpusztítja a kifejlett bolhákat és megelőz minden újrafertőződést 4 héten keresztül

• Megszakítja a bolhák fejlődési ciklusát: megakadájozza a bolhapeték, lárvák kifejlődését 8 héten keresztül"


Ha egyszer megszakítja a bolhák fejlődési ciklusát akkor nem lehet bolhás a macska 8 hétig, legalábbis annyira biztos nem mint a kérdezőé...

2020. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Én ezt most nem értem, ha egyszer kiírtjuk belőle hogy lesz újra bolhás? Légyszi ne nézzetek hülyének, ezért kérdezem hogy ne legyek tudatlan!

Akkor ezek szerint amíg él a cicus addig folyamatosan bolhás lesz? Nekünk fressnapfba a hölgy azt mondta hogy ezt egyszer elég... De amiket írtok ezek szerint nem. Őszintén el se olvastam ami rá volt írva teljesen megbíztam a hölgyben nagyon hozzáértőnek tűnt.

2020. aug. 22. 23:38
 17/23 anonim ***** válasza:
Igen,ez ilyen
2020. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szögezzük le, hogy a kereskedésekben az eladók 99%-a nem ért megfelelően az állatokhoz, csak jól adják elő magukat.

Boccs, de csak ennyit akartam írni arra nekem is csak tippem van, hogy miért fertőződhet újra, de hülyeséget nem akarok írni.

2020. aug. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Tudod, a bolha szaporodik. Ha már a fején, meg úgy általában észreveszed a bolhát a cicán, akkorra a felnőtt egyedek kerestek a lakásban egy zugot, ahol lepetéztek. Te teszel a maccsra bolhairtót. Az éppen rajta lévők, akik megcsípik evés miatt, elpusztulnak. A lerakott peték kikelnek idővel és rástartolnak a cicára.Ha a spoton már nem hat, az új bolhák élnek vígan és kaja után lerakják a petéiket....

Már van a lakásban bolha, nem csak a cicádon. Havonta tegyél rá spotont. A cica fekhelyét mosd ki. Érdemes lenne a lakást is bolhátlanítani.

2020. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hát ez csúcs... Nincs fix fekhelye vagy is vettünk neki cica kanapét le se szarja..persze a mi ágyunkon fekszik kanapén fotelben meg úgy mindenhol....

Ma megfurdettem sokkal jobb a helyzet mint volt jól viselte bolhairtos samponnal lett meg mosva 2×, ömlött belőle a bolha nagyon ijesztő volt...

Lakásra mit vegyünk? Én nem vettem észre egy bolhát se meg csipest sem meg párom sem...

Agynemuket ma kimostam meg pokrócokat stb... Szerintem jovoheten visszük dokihoz nem akarok boltban kapható dolgokkal szorakozni

2020. aug. 23. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!