Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb ár-érték...

Melyik a legjobb ár-érték arányú macskatáp manapság?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hamarosan örökbefogadunk egy cicát, a kérdésem pedig az volna melyik cicatáp lenne a legjobb neki. Sokat olvastam, de dönteni nem tudok róla, hátha itt van egy tapasztalt cica tartó. :)

2020. aug. 31. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Carny, Premiere - megfizethetőek, se jó a hústartalmuk.
2020. aug. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
19%
Azt hogy melyik tápot vedd neki azt majd a cica eldönti
2020. aug. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
22%
Ne csak tápot vegyél neki hanem nedves kaját is
2020. aug. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Premiere. Ár-érték arányban nem sikerült jobbat találnom az évek alatt.
2020. aug. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi akarmit próbáltunk semmit nem evett meg, így főtt húst kap. (csirke comb, szárny, pulyka darált, farhat, időnként máj v sziv de én mindent kicsontozva adok... plussz néha répát trancsirozok a húsba neki (főtt répa) ezt kifejezetten jateknak fogja fel, hogy kivadassza... ezt leöntöm neki a hús sima főző vizével igy szaftos is.. Imádja... ☺️ és olykor kap max 1 csapott evőkanalnyi kefirt.

Emellett van kiszorva neki mindig száraz (perfect fit).


Szerintem jobban megéri igy adni neki, mert biztos színhúst kap és anyagilag is jobban kijössz. Na meg, te készíted el, tudod mi van benne.

2020. aug. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

5, és azt tudod, mi _nincs_ benne? Mennyi multivitamint, pasztát, taurint, stb kap emellé?

Nem vagyok a házi etetés ellen, amúgy tényleg szuper :), csak az anyagilag jobb részével vitatkoznék, mire mindent megadsz neki, amire szüksége van.

2020. aug. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Tejterméket nem ehet a cica, max cicatejet.

Én is Premiere-el etettem mióta csak meg van a macska, de kiderült, hogy amiatt hullik a szőre, kaparja a fülét és kb csontsovány. Leonardo-ra váltottunk, ami árban duplája, viszont a tünetek megszűnőben vannak és kezd jó súlyban lenni.

Nem azt mondom, hogy a Premiere rossz, csak azt, hogy az én macskámnak valamiért nem jött be.

Végsősoron mindig a cica dönt erről.

2020. aug. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6,


Állatorvos jóváhagyta igy ezt. Én hiába teszem le elé a Josera vagy még magasabb minőségű kaját, ha nem eszi meg. Erőltessem azt akkor? Csakazértis? 🤔

Amúgy NEM házi kosztot kap, hanem főtt húst, amit kifejezetten neki főzök le sima vízben.. Minden fűszertől mentesen. Ez azért nem egy, ne keverjük már... 🙃

Őszintén szólva én azt a macskát sajnálom, aki kapja a sok műszaftos valamit. Ki tudja miket kevernek sokszor ezekbe a tapokba, olyan büdös, a cicc végtermékéről nem is beszélve...


Amúgy tejet valóban nem ihat, ezt nem is kap persze ... Kefirt viszont kaphat, kifejezetten jót tesz a bélflórájának nyilván nem nagy mennyiségben.

Az én cicum nagy szereti és egyáltalán nem megy a hasa tőle.


Tej: sok cica (és kutya) emésztőrendszere nem termel elegendő mennyiséget abból az enzimből, amely a tejcukor, a laktóz lebontásához szükséges. Laktózmentes tej illetve savanyított tejtermékek (pl. kefír, joghurt) azonban bátran adhatók.

[link]

2020. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ha megfelelő tápot kap, akkor nem kellene végterméknek sem irtózatosan büdösnek lennie. Persze ha Whiskast és társait eszi, akkor nem lehet megmaradni abban a helyiségben, ahol az alom van.

Egyébként én is szoktam adni neki főtt husit, az tényleg jó és imádja is :) Sajnos mi legtöbbször nem itthon eszünk, ezért a macskára se főzök külön, pedig jó lenne :(

2020. aug. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Smilla, Brit Premium, Josera, Happy Cat, Purizon, Premiere, ezek középkategórás tápok, de szerintem a legjobbak ár-érték arányban.
2020. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!