Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokszor nem kívánt terhessége...

Sokszor nem kívánt terhessége van a macskáknak. Sokan nem ivartalanítják őket és nem is állatorvossal oldják meg hogy ne legyenek kiscicák. Hogy rendezik el őket?

Figyelt kérdés
Erre mi a leghumánusabb megoldás?
2020. szept. 5. 23:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
89%
Vidéken élek, 6 éves kandúrom van, 6 hónapos kora óta ivartalan... Pedig ugye kandúr, tehát nem nekem kéne szenvedni a kismacskákkal. Nem minden vidéki ember elmaradott, ostoba paraszt, csak szólok. Amúgy igen, mindenkinek csak a saját macskájával kellene foglalkozni, máris nem lenne probléma.
2020. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
82%

Ha csak a saját nőstényedet ivartalanítod, akkor már megmentesz több alom nem kívánt kiscicát a nehéz sorstól.


Esetleg megpróbálhatsz valamit kitalálni (pl kreatív plakátok az ivartalanítás népszerűsítésére) de ott sokan csak fogyóeszközként néznek a macskára, ami egy automata, megújuló (=szapora) rágcsálóírtó.

2020. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Falun élek, minden macskám benti és ivartalan. Felajánlottam már nem egy embernek, akik panaszkodtak, hogy megint "megfialt" a macskájuk, és "muszáj" eltüntetni a kicsiket, hogy fizetem az ivartalanítást, sőt, el is viszem vele együtt ha akarja. Erre nekem estek, hogy az csonkítás, állatkínzás, hogy gondolom én? Így tényleg nehéz bármit is kezdeni a falun élő ivaros macskákkal.. A felfogás az elsődleges probléma, nem a pénz szerintem.

A kiscicák felesleges elpusztítására (értem: nem azért, mert betegek, hanem mert nincs rájuk szükség) semmilyen formában sem humánus. Normális állatorvos ilyenkor nem vállal altatást, a többi pedig gyilkosság. Össze kell gyűjteni a pénzt, esetleg segítséget kérni (NYISTA pl), állatorvosnál megkérdezni hogy van tizenx kóborcica, mennyiért ivartalanítaná őket, lehet-e egy kis kedvezményt kapni esetleg?

2020. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "elrendezést" vagy 20 éve törvény tiltja. Megfojtani, elásni, agyonütni a kiscicákat állatkínzásnak minősül, és akár börtönnel büntethető lenne. Lenne, ha lenne aki feljelenti őket, bizonyítékot gyűjt, és ha a bíróságokon nem csak ejnyebejnyével intéznék el az ilyesmit. A törvényi háttér megvan, de be kellene tartani és tartatni!
2020. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
88%

Már csak emiatt is törvénybe kellett volna rég hozni, hogy a törzskönyv nélküli állatot kötelező kiivartalanítani.

Jöhet a sok ivartalanítás ellenző lepontozni akkor is ez lenne a helyes. Rég megszűnt volna a rengeteg szaporító, az utcán haldokló állat, a felelőtlen állattartók nagy része.

Persze jobb üzlet Menhelyet nyitni és a szegény állatok szomorú pofijával pénzt keresni (tisztelet a kivételnek) vagy a sorozatgyártott beteg kisállatok kereskedelme mint a tisztes állattartás.


Ha annyira érdeke lenne a sok állatvédőnek a felesleges szaporulat megszűntetése réges rég petíciót kellett volna íratni, megmutatni az embereknek minden lehetséges formában, hogy miért is rossz, ha a buksinak meg a cirminek 50.alkalommal is nem várt vemhessége van. Meg utána az ő kölykeiknek, az ő "unokáiknak" pár év leforgása alatt..

2020. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
85%

#35 Én Felpontoztalak, de szerintem nem látod, hogy mi a hiba az ötletedben.

Minden törzskönyv nélküli állatot ivartalíttatni kell. Oké, de mivan azokkal az állatokkal, amik nem műthetőek? Megöljük őket, vagy csinálunk egy kiskaput, hogy ők kivételek lehessenek? Ha egy törvényben van kiskapu, akkor azt ki is fogják használni, és akkor is lesz, aki pénz reményében szaporítana.

Én inkább olyat mondanék, hogy engedély kell az állatok pároztatásához. Ha valaki engedély nélkül csinálja, az büntethető. Egy engedélynek sok feltétele van, és nyugodtan ellenőrizhetnék a hatóságok a tenyészeteket, és mondjuk minden kutya származását igazolni kell papírokkal, az állatorvosnál. A menhelyről, és tenyészetből származó kutyák származását lehet igazolni.

2020. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
37%

Ha egy állat nem műthető valamilyen okból akkor beteg, öreg. Beteg vagy öreg állat nem szaporodhat, meg nem is nagyon érdemes szaporítani. Gyenge, szintén beteg kölykök.


Ha meg megpróbálja valaki eladni a kölyköket nem tud papírt felmutatni,megszűnne a sok jófogásos "fajtatiszta de nincs papírja" kutya. Háttérben kockáztatni felesleges lenne elég, ha egy ember bejelent.

Nem kívánt szaporulat szemben a képzeletbeli törvénnyel miszerint törzskönyv nélküli állat szaporítása nem engedélyezett, ivartalanítva kellene eleve tartani -> pénz bírság,akár tovább adott kölykönként -> soha többet eszébe se jut össze engedni a buksit a szomszéd buksival, máris se nem lesz kifizetődő üzlet se olyan jó móka.


Hidd el, ha pénz bűntetés járna érte sok ember nem merne meglépni olyasmit amit most minden szívfájdalom vagy lelki furdalás nélkül tesz.

2020. szept. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
33%
#35: Akkor az egyszerű macskák sem szaporodnának, így csak a nemes fajtamacskák maradnának meg. Kihalásra ítéltél egy egyébként életerős fajtát, amit egyszerűen csak házimacskának neveznek, mint a fajt.
2020. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
#36: Az engedéllyel egyetértek, én tanfolyamhoz kötném.
2020. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
41%
Továbbá ingyenessé kellene tenni az ivartalanítást, a Nyista nem érhető el országszerte.
2020. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!