Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák azok szeretik...

A macskák azok szeretik egyáltalán a gazdájukat?

Figyelt kérdés

Volt/van kutyánk is macskáink is otthon. De utóbbikról nekem mindig az jön le hogy kaja után lesz@r minket.

Több macska is.


Kertes házban lakik egyik szülőm, mert elváltak. Náluk vannak állatok.



2020. szept. 11. 22:19
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Szerintem triviális, hogy a simogatásért jönnek ha nem a kajáért.


Egy kutya viszont akkor is odajön ha egyik sincs. Csak azért hogy a közelemben üljön/feküdjön.

2020. szept. 12. 02:05
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Csak nem a kutyához kéne hasonlítani a macskát, mert hát a macska az mégiscsak macska. :D
2020. szept. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Bírom mikor a macskàt a kutyához hasonlítják.. Kb. mintha az elefántot a zsiráfhoz hasonlítanám..


A kérdésre válaszolva pedig: Igen, a macskák nagyon is képesek szeretni.

2020. szept. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
88%

Ha lenne vele foglalkozva akkor stererne.

A kutya nem tud eljárkálni a kertből, persze hogy mindig otthin van. Esze zéró, feltétel nélkül szereti a gazdiját.

A macsja szeretetéért tenni kell, ki kell érdemelni, mint egy másik emberét. Ez a szeretet szerintem őszintébb.

A kutya rajongva szeret, ok nélkül.

2020. szept. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

A macska mindig úgy ül, fekszik, hogy mellettem legyen és hozzám érjen. Ha az asztalnál dolgozom, a szék alatt nyújtózik ki. Ha lefekszem, úgy fekszik le, hogy valamelyik testrészünk összeérjen.

Vagyis pont azt csinálja, amit szerinted csak egy kutya tud, kedves kérdező.


Akik itt lehúzzák a macskákat, azoknak fingja sincs az igazi macskatartásról, maximum az utcára kicsapott kinti macskákat ("merőszabadállat!!!") ismeri. Őket egész életükben arra szocializálták, hogy az embertől maximum kaját várhatnak, naná, hogy nem mutatnak olyan szociális készségeket, amit kutyaként vársz...

2020. szept. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Az örök kérdés... Melyik a jobb a kutya vagy a macska?

Erre nincs jó válasz, mert a macskát macskaként a kutyát kutyaként kell kezelni.

De ahogy írta valaki, ez kb olyan, mintha egy elefántot egy zsiráffal hasonlítanál össze.


Miből gondolod, hogy a macska nem szereti a gazdáját? Neked ezekszerint az az igényed, hogy 0-24 istenként tekintsen rád, mert ha nem így van, akkor egy önző és szeretetre képtelen élőlény. (egyébként ezt sem mondanám, mert pl egy angol bulldog kicsit önfejűbb jellem, nem fog egyből ugrani neked, ha szólsz, ezekszerint ő sem tudja kimutatni? ).

A kutyák többsége nagyjából valóban ilyen, mert ilyen a természete.

A macska más, de ugyanúgy érezteti a szeretetet, úgy, ahogy itt sokan leírták.


Az, hogy neked nem sikerült mélyebb bizalmi kapcsolatot kialakitani a macskával, nem jelenti azt, hogy képtelen kimutatni a ragaszkodását,szeretetét.

2020. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kutyám és macskám is van. Mindegyiket szeretem és mindegyik szeret, efelől nincs kétségem.

A jelzéseik és válaszaik a cselekedeteimre mások, de egyértelműek.

Gyerekem is van kettő és még ők sem egyformák, pedig egy anyától, egy apától vannak. Akkor miért gondolja bárki is, hogy egy kutyának és egy macskának egyformának kell lennie?

2020. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan hülyeség amit a kérdező írt, de már eldöntötte magában, hogy a macska egy szemét haszonleső állat, szóval mi nem fogjuk meggyőzni az ellenkezőjéről.

A kutya sem a semmiért jön, ugyanúgy elvárja a simogatást, a kaját, bla bla. Hülyeség ez alapján megítélni. De a macska egy öntörvényű állat, és ezt el kell fogadni. Pl a kandúrom van hogy kb rosszul van ha hozzá ér az ember, mert éppen olyanja van, de máskor meg jön szelíden és dorombolva h simi simi. De ha pl kimegyek a kerti hintába, állandóan odatelepszenek mellém a macskáim, még akkor is ha nem simogatom őket, csak szeretnek a közelemben lenni. Szóval ez a kutya jó a macska rossz ez egy hülyeség. De ha alapból van egy előítélete a kérdezőnek amin nem akar változtatni akkor bánom is én.

2020. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom de olyan elrugaszkodottak egyesek ahogy vissza olvasgattam... De komolyan mit vártok? Hogyan mutassa ki szerencsétlen állat a szeretetét?

Fizessen be egy velnessre? Vagy adja oda a veséjét? Főzze meg helyettetek az esti vacsorát? Vagy mit csináljon? Méretéből adódóan nyilván nem tud megvédeni meg nem is arra való, de azon kívül hogy kedvesen hozzádbújik meg követ stb szerencsétlennek nem sok más lehetősége van kimutatni az érzelmeit, de ha valaki ezt alapból érdek viselkedésnek tartja az egy kretén.

2020. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Viccesek a válaszok :) A 25-ös válaszolóval maximálisan egyetértek .


26N

2020. szept. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!