Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 35nm-es lakásom van, de...

35nm-es lakásom van, de nagyon szeretnék egy cicát. Sajnos hétvégénként nem vagyok itthon egyáltalán. Így működhetne?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatom már cicákkal, de családi házban laktam akkor, és nem igazán voltak egyedül hagyva, max 1 napra.

Nem akarom, hogy a cicának rossz legyen, ezért ha kettő lenne talán jobb lenne szerintem. Mit gondoltok?


2019. dec. 10. 20:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%
Ha van tapasztalatod, akkor tudod, hogy ez így kínzás lenne.
2019. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Nem a lakás mérete a baj, hanem h sokat lennének egyedül.
2019. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
A lakás mérete nem baj, az egyedüllétet meg nem lehet megjósolni, hogy bírná a cica.
2019. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem tudod magaddal vinni és rá tudod bízni valakire távollétedben, akkor működhet. A szüleim átjönnek gondozni a madaraimat, ha elutazom 1 napnál hosszabb időre, és ez fordítva is működik, ha ők utaznak el, én megyek át. Van egy szomszédjuk, akinek külföldön élnek a gyerekei, ha elutazik valamelyikhez, akkor megkéri valamelyik szomszédot, például a szüleimet, hogy locsolják a virágait.
2019. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

Minden hétvégét teljes egészében elutazol? Mert akkor az durva!

Nem való egy cicának sem...

Én még azon aggódom, hogy karácsonykor egyedül marad 2napra (2teljes éjszaka) és tuti depis lesz. Mondjuk egyszer, egyszer túlélik, de azt nem kívánom semmilyen állatnak, hogy rendszeresen magára hagyják.

2019. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
Ja meg gondold el, ha két cica ideges lesz, elfogy a kaja, összevesznek, rombolnak, nyávognak. Ez utóbbi bizony már a szomszédot is érinti
2019. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bármennyire is szeretném, nem lesz cicám. Nem akarom, hogy szenvedjen.

2019. dec. 10. 21:45
 8/30 anonim ***** válasza:
57%
Két macskát ne zárj össze, nagymamám is különzárja őket, ha elmegy otthonról, egyszerűen egy idő után veszekszenek.
2019. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez a felelős és jó döntés!
2019. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként ha pl szombat reggel indulsz el, és vasárnap délután érsz haza, simán megoldható. Mindig hagysz neki sok macskakaját és egy nagy tálka vizet. Ami kínosabb lehet, az a macskaalom.

Szóval nem egy életképtelen állat a macska ám, "kibírja", csak hát egyrészt cicaknak is van lelkiviláguk (a miénk kifejezetten könnyen depis tud lenni, ilyen a "személyisége"), másrészt az anyagcsere ad aggodalomra okot, hogy hogyan telik meg az alom pl.

2019. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!