Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 éves macskákat lehet még...

3 éves macskákat lehet még ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Befogadtunk három macskát, azonban már minimum 2-3 évesek. Elég kistesűek, sima házi macskák. Három lány.

Lehetséges ennyi idősen ivartalanítani? Ez ront esetleg valamin változtat?



2020. szept. 18. 08:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kertünk végében van az erdő...
2020. szept. 18. 11:55
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugy ertelmezem a valaszod alapjan, hogy kinti cicak. Viszont akkor nagyon siessetek az ivartalanitassal, mert kettot pislogtok es 3 alomnyi kiscicatok lesz, ami nem volna jo. Ivartalanitas utan szigoruan minimum varratszedesig (mondjuk az akkor meg kinti-benti macskamat en 1 honapig) de bent kell tartani, ne engedd ki oket, akkor sem, ha nagyon ki akarnanak menni, mert konnyen szetnyilhat a sebuk. Nosteny cicaknal azert jol kipakoljak oket, jobban kell rajuk vigyazni, mint a kandurokra. A mutet utani elso ket nap szerintem mindenkeppen otthon kene maradnia valakinek a cicaval, ezert mi peldaul pentekre kertuk az idopontot, igy ezt meg tudtuk oldani. Az elso 1-2 napban meg kabak lehetnek, kicsit benak, ugralnanak, de leesnek mindenhonnan, ezt nem szabad hagyni. Ja es nalunk csak a galler valt be arra, hogy ne nyalogassa a sebet, mert amikor ruhat adtunk ra, azt is tepte volna le magarol, pont a seb kornyeken, es feltunk, hogy igy kart okoz maganak, tehat maradt a galler. Csak eveskor vettuk le rola, vagy akkor, amikor tudtunk ra figyelni, de egyebkent ha nem voltunk otthon, rajta volt allandoan. En is azt tanacsolnam, hogy ne egy napon legyenek ivartalanitva, viszont ugye tul sokat se kene varni vele, tehat szerintem 1 het elteressel mar konnyebb dolgod lesz. Tenyleg csak az elso 1-2 nap a durva (legalabbis nalunk igy volt), mert lattam a cicamon, hogy faj neki, meg kaba volt, olyan kis szomoru a tekintete, de a harmadik napon meg mar mintha meg se mutottek volna, ugy viselkedett. Bocsi, kicsit hosszu lett, csak probaltam leirni a tapasztalataimat :) Sok sikert, ez egy rutinmutet mar, nem lesz semmi baj!
2020. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi nagyon a választ. Benti cicák de valahogy ígyis bolhásak lettek, sztem a kertből behoztuk cipővel... Nagyon aggasut
2020. szept. 18. 13:01
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet, bármely életkorban, és ildomos is, ha nem akarsz egy kosárra való kismacskát.
2020. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A bolha ellen nekem se vált be a csepp. Foresto nyakörv viszont nagyon! Drága, de leosztva olcsóbb, mint a csepp. 8 hónapig véd. Egy kullancs szezont simán lehúz.

Ha lakás macskák, akkor viszont van egy rossz hírem. A bolhát iszonyat nehéz kiírtani!!! Egy év múlva is felütheti rút fejét. Ha már fertőzöttek, akkor a lakásod is az. Kezdhetsz módszeresen porszívózni, forró vízzel felmosni, és rovarirtóval permetezni. Szőnyegeid szerintem ugrottak. Vagy tedd őket karanténba egy évre vagy vidd el tisztítóba, de amíg a cicák nem tiszták, addig cseszheted. Fekhelyük is biztos tele petékkel :(


Ajánlom figyelmedbe a Zállatorvos youtube csatornáját, azon belül is a "Bolhák csudálatos élete" 3 részes videót. Nem garantálom, hogy nem lövöd fejbe magad a végén.

2020. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!