Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a kiscica...

Mit csináljak, ha a kiscica nagyon sír?

Figyelt kérdés

Tudom, részben az én hibám is, hogy így alakult. De amikor megtaláltuk, még nagyon kicsi volt és mondta az állatorvos, hogy valakinek etetnie kell cumisüvegből, különben elpusztul. 3 óránként etettem, 24/7 velem volt. Mikor kicsit már nagyobb lett, akkor elkezdtem vinni is magammal mindenhová. Otthon voltam nyári szüneten, így semmi olyan "kötelező" hely nem volt, ahová nem jöhetett volna. Viszont most visszaköltöztem a lakásomba, jött ő is velem Budapestre és azért néha lennének olyan programok, ahová nem vinném (már 4 hónapos, eszik-iszik önállóan). De ahogy eltűnök a látóköréből, vagy kimegyek a lakásból, elkezd vígasztalhatatlanul nyávogni, sírni. Nézem kamerán, nem szokta abbahagyni pár perc után sem... Pedig van neki lerakva rengeteg játék, vettem neki ilyen bebújós macskaágyat a nappaliba is, beletettem egy pulcsimat is, hogy érezze az illatom. De egyedül nincs el egyáltalán.


Szóval a kérdés, hogy szerintetek mit csináljak?

Az nem opció, hogy mielőtt megyek valahová, elaltatom és alszik, amíg haza nem jövök. Mert ha el is alszik mellettem, ahogy megmozdulok, ő is ugrik fel és jön utánam.

Anyukám szerint kell mellé még egy cica és akkor nem lesz gond. De félek, hogy nem fogadná el... Vagy még annyira kicsi, hogy megszokja idővel?


2020. szept. 21. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szeparációs szorongást érez, mert túl korán választották el az anyjától. Szegény pici. Szerintem először próbáld meg rövidebb időre ott hagyni és mindig picit hosszabbra. Előbb-utóbb rájön, hogy mindig visszatérsz majd hozzá. Esetleg egy macskaplüssöt még tehetnél le neki, hátha az megnyugtatja. Mielőtt ott hagyod, játsz vele és fáraszd le. Lakásba nagyon jó, ha van macskamászóka, amivel belátja a területet. Esetleg hagyd bekapcsolva a tévét, akkor nem érzi majd magát annyira egyedül talán.
2020. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheted, a másik cica jó ötlet, csak kifejezetten olyat válassz, aki jól kijön más cicákkal (cicamentőknél pl idigazdiknál vannak a macskák a legtöbb helyen, ők tudnak véleményt mondani ilyesmiről).

Idősebb cicát érdemes választani, egy másik csöpp cicával esetleg fordítva sülhet el a dolog.

2020. szept. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Másik cica
2020. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is mg egy cica kellene, hogy ne legyen egyedül. Ilyen idősen még két hasonló korú cica könnyen összebarátkozik.
2020. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sikerült megoldani?
2020. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miénk is szokott időnként. Ne törődj vele majd megszokja, hogy mindig visszatérsz
2020. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!