Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha egy hete...

Mit csináljak, ha egy hete született kiscica mamájának nincs teje? Mivel etethetek egy ilyen pici cicát, hogy életben maradjon?

Figyelt kérdés
2019. márc. 30. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

én tehéntejjel etettném, legfejebb felforralnám és lehűteném sterizálás végett, még mindig jobb mint hogy éhenpusztulna


de csak cumiból vagy kis falkonból tud enni amiből csepetetni lehet a szájába

2019. márc. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van macskatápszer, meg nekik valo cumisüveg.
2019. márc. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A royal caninnak van tápszere, ami jó! Fressnapfban tuti van, illetve webshopokban. Ameddig nem tudsz venni, vidd el dokihoz, hátha tud adni meg elmagyarázni, hogy kell etetni.


De amúgy tuti nincs teje?

2019. márc. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az ismerőseidet, nincs-e valakinél szoptató anyamacska, mert ha van, akkor meg lehet próbálni, hogy elfogadja-e ezeket is.
2019. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehéntejet semmikép!!!

Van anyatejpótló por, amit langyos vízzel kell elkeverni.

Freshnapfban van, de szerintem állatpatikában is. Ugyanitt cumisüveget is tudsz venni.

Az újszülött táplálása, és életben tartása nem egyszerű.

Azt is tudnod kell, hogy etetés után a pocakját és a popóját az anyja nyalogatni szokta, ezzel ingerelve a székletürítésre.

Ezt pótmamaként egy enyhén nedves (meleg) textillel, gézzel tudod imitálni, tehát simogatni kell vele a pociját, és a segglyukát.

Ezen kívül fontos még az álladó melegen tartás, egyenletes hőmérséklet.

Intézkedj mielőbb, mert éhes, nincs idő tanakodni.

Nem tudom merre élsz, esetleg még a kecsketej opció, ha azt tudsz szerezni.

2019. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is sürgősen dokihoz vinném az anyát. Lehet gáz van a gyógyulással, azért nincs teje. Oka van annak, hogy megállt a tejtermelés.

Kiscicát 3 óránként cicatápszerrel vagy kecsketejjel cumiból vagy fecskendőből lehet etetni. Semmiképp ne tehéntejet, de főleg ne bolti tejet adj nekik. A tápszer lenne a legjobb, de a házi kecsketejen is szépen felnőnek.

2019. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

Elsődlegesen valóban valahogy vissza kéne hozni a mami tejét.

Ha ez nem lehetséges, akkor a legjobb megoldás a pótmama, több okból. Ugyanúgy, ahogy az embergyereknél, az anyatej nem csak táplálék, hanem számos más fontos dolgot is nyújt, pl. immunizál. Emellett a szoptatás biztosítja a kiscica számára a megfelelő hőmérsékletet, érzelmi biztonságot, a megfelelő bélműködést, stb. Ezeket tápszerrel lehetetlen pótolni. És hát ugye igen hősies dolog felnevelni cumisüvegből egy kiscicát, de aki erre adja a fejét, annak javaslom, hogy próbálkozzon meg szülési szabadságot kivenni, mert munka mellett nem tudom ki tudja megoldani, hogy háromóránként cumiztassa a cicát (éjjel is)... Én nem tudtam megoldani, mikor ilyen helyzetbe kerültünk egy talált cicával (szerencsére pár nap után találtunk pótmamit).

Az utolsó választás legyen a tápszer, a fent felsoroltak miatt.

Más opciót (tehéntej és társai) inkább ne próbálj.

2019. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fontos tudni, hogy a kiscicák egyedül nem tudnak kakilni, nedves, puha szivaccsal kell törölgetni a pocijukat. Ha a mamának nincs teje, de emellett gondoskodik a kicsikről, akkor ő elintézi ezt, de ha nem, akkor neked kell.


És tehéntejet semmiképp!!!

2019. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Előzőből kimaradt, hogy a pocijuk mellett természetesen a popsilyukat is. És kellemes langyos-meleg legyen a szivacs, ne fázzanak meg. :)
2019. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, mindenki. A problémám megoldódott. A kiscicám (Marci) már 18 cm március 21-én született, és április 6-án már a szeme nyitva volt. A gond valószínű azzal lehetett, hogy volt egy kislány testvér, aki 4 nap után meghalt reggelre. Nem tudjuk miért, és a mama nagyon letört volt. Marcit sem gondozta, és féltem, hogy nem fogja etetni, esetleg elapad a teje és meghal a Marci is. Szerencsére sikerült sok-sok dédelgetéssel helyreállítani az anyai állapotát. Nem tudom, hogy ki olvassa ezt a bejegyzést, mindenesetre, aki nekem küldött válaszokat, azoknak mégegyszer nagyon köszönöm. Sokat tanultam belőle. Üdvözlök minden macska és állat rajongót.
2019. ápr. 11. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!