Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Barátságtalan cica megváltozta...

Barátságtalan cica megváltoztatható?

Figyelt kérdés

Mentettem egy kiscicát, a testvéreivel egy zacskóban voltak a vasut mellett.

A kislányt örökbe adtam a fiúcskát megtartottam.

Mindig is imádtam az állatokat de ez most kikészít. A cica nem jön oda hozzám, csak enni megy, aztán leheveredik ide oda de látszik hogy csak megél mellettem. Nem érdeklem, nem szeret és meg se lehet simogatni.


Olyan macskára vágytam aki jön, bújik, ágyban alszik etc.

Én megadok neki mindent és jó nagy tere van mégse engedett fel pedig már 3 hónapja nálam van. (most lehet kb fél éves) .

Ilyenkor mit lehet tenni? Már mindennel próbálkoztam odaédesgetni, türelmes vagyok meg minden de mégis utál.

Sose bántottam nyilván. Kezd elfogyni a türelmem, és elkeseredett vagyok. Esetleg ha szerzek neki egy társat aki lehet bújós lesz akkor megkedvesedik?

Ha ilyen marad akkor lehet örökbeadom..



2020. szept. 21. 13:11
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
30%
Egy macska is lehet megalkuvó!
2020. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Én pont az olyan cicákat szeretem. Gondolom elég cudar sorsa lehetett. Egy kis cica nem fogja még fel, hogy most hálásnak kéne lennie azért, mert kiszedted a zacskóból. Emellett minden cica külön jellem. Nekem volt olyan cicám, aki 8 éves koráig fújtatott, karmolt, menekült, és csak azután kezdett felugrálni, dörgölőzni, és még onnantól további 7 évet élt, míg el nem vitte egy rohadék betegség, de örök kedvenc cicám marad. Tehát, ő is csak egy lény akár kedves, akár nem. Ha neked így nem szimpatikus a cica, talán nem is való neked semmilyen cica. Inkább kutyás lehetsz akkor.
2020. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
ez nem segít rajtam
2020. szept. 21. 13:24
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen a személyisége, nem valószínű, hogy megváltozik.

Amúgy képzelem mennyire szeretheted ha ezért máris lepasszolnád...

2020. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy szeretem. Kb olyan így mint egy akváriumi hal ami kijár kakilni:(
2020. szept. 21. 13:25
 6/26 A kérdező kommentje:
most is its fekszik a párkányon de ha odanyúlnék flegmán nézne majd mikor elég közel a kezem elszalad és lefekszik máshova.
2020. szept. 21. 13:26
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Ez a macska ilyen. Ha bújós kell akkor szerezz egy másikat, az hátha olyan lesz
2020. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Ja, ha nem is szereted akkor mi jogon várod el hogy ő szeressen téged?

A macskák szeretetét és bizalmát ki kell érdemelni nem olyanok mint a kutyák.

Az enyémet bedobták hozzám az udvarba, nagyon félt és bizalmatlan volt hónapokig nem engedte, hogy megsimogassan, sőt nem mert a közelembe sem jönni, most 3 éves rajtam alszik, dorombol, dörgölözik, sőt jön ha a nevén hívom.

2020. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
16%

Mégértem a kérdezőt! Nekem is volt ilyen macskám!

Igaz, ő rosszabb volt, mert sunyi volt!

Amikor étel volt nálad, hízelgett, lehetett simogatni. Egyébként meg hozzá se lehetett érni, mert már kapott oda... Pedig, kölyök korától velünk volt. Ugye, az anyja volt a mi macskánk, aki nagyon szelíd volt. De ez a macska kedves pillanatában is kiszámíthatatlan volt!

Egyszer, ilyen kedves pillanatában felvettem. Aztán dörgölőzött, és egyszer csak úgy a szemem felé kapott!

Utána már nem is foglalkoztam vele. Hála istennek elment, többet nem láttuk.

Adj túl rajta! Sajnos, nem fog megváltozni... Sőt! Veszélyes is lehet! Egy ilyen macska nagyon kiszámíthatatlan!

2020. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem agressziv, sose probalt megkapni egyszeruen olyan neki mintha szaros piszkafa lennék mikor hozzányulok és undorodik tőlem. Én szeretném szeretni de igy nem megy.

Ha új cicám lesz mi alapján szűröm ki, hogy barátságos legyen?

2020. szept. 21. 13:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!