Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valóban agresszívak a perzsa...

Valóban agresszívak a perzsa macskák?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam és eddig 3-ból 2 helyen tapasztaltam, hogy nem azok az ölbe ülős bújós cicák, hanem kifejezetten felénk és agresszív macskák.

Ez minden perzsánál így van?



2020. szept. 27. 12:09
A kérdező szavazást indított:
Igen valóban agresszívak
Nem, ez nevelés kérdése
Személyiség kérdése
Nem agresszívak egyáltalán, sőt!
38 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
nem. az enyémnél szelídebb (értsd: birkább) macskát még nem hordott a hátán a föld..végtelenül kedves, nyugodt, türelmes
2020. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet, hogy a rossz tapasztalatod azért van a perzsákkal, mert egyik macska sem a tiéd volt? A macskák alapvetően tartózkodnak az idegenektől.

Igazából a szelídség több mindentől is függ. Elsősorban fontos, hogy jó tenyésztőtől származzon, mert a szaporítók minden állatnak képesek tönkrevágni az idegrendszerét, és ez félős macskát eredményez, a félelem, pedig agressziót szül. Ez mellett fontos a megfelelő szocializáció, és a nevelés.

Nekem nagyon barátságos, nyugodt perzsa macskám volt (sajnos már nem él). Úgy gondolom, hogy egy jó tenyésztőtől származó, jól nevelt, megfelelően szocializált macska nem lesz agresszív, főleg a gazdájával szemben nem.

2020. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
67%
Nem az :)
2020. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Én eddig akárhányat láttam a való életben mindegyik elég közömbös volt. Külső megfigyelő, olyan igazi "sz*rok rá csak hagyj békén" temperamentumú állatok voltak.

Nekem még nem volt sajátom, így csak ennyit tudok tapasztalatképp felmutatni.

Mit mondhatnék.. Nem igazán Perzsa jellem volt ez, hanem inkább igazán macska jellem. :D

2020. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2020. okt. 2. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!