Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történik a cicámmal?

Mi történik a cicámmal?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon furcsa dolgai vannak, mintha nem is lenne magánál.

A múltkor például elszaladt előlem a kertben, és látszott rajta, hogy fél, viszont, amikor hívtam, egyből odajött, és elkezdett dorombolni.Ma reggel pedig 5 percig állt a macska wc előtt, lehajtott fejjel. Szóltam neki, meg sem mozdult. Azt hittem, állva elaludt, de megnéztem, és ébren volt. Néha elkezd rohangálni, aztán hirtelen megáll, és percekig úgy marad, és ha ilyenkor hozzáérek, teljesen megrémül.

Arra gondoltam, hogy mivel kijárós, valaki mérgezi, vagy valami gyógyszerrel megbolondítja, de az udvarból nem tud kimenni, a szomszédokról pedig nem feltételezek ilyesmit. Veszettség ellen is be van oltva.

13, 5 éves, nyár elején volt az első ilyen probléma, azóta semmi egészen pár nappal ezelőttig, az utóbbi napokban pedig többször is.

Elég ijesztő, mert nem tudom hova tenni ezt a dolgot.


2020. szept. 27. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Az enyém 15 éves,ő is csinál hasonló dokgokat..nem tudom mi okozza,talán ahogy öregszenek,felettük is eljár az idő,nem olyanok mint 3-4 éves korukban..
2020. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez némileg megnyugtat, mert ezek szerint nem betegség, csak a kor.
2020. szept. 27. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy betegség-e vagy nem.De 12 év felett már náluk is felismerhetőek az öregség jelei.Az enyémnek észrevehetően leromlott a hallása,régen elkiabáltam maga hogy Mihály,aztán valahonnan a 3. szomszéd kertjéből jött rohanva,mostanában már 10 méterről sem hallja meg ha hívom.A látása is rosszabodott,van hogy ledobok neki valamilyen kaját nem látja meg,oda kell raknom a orra elé és úgy eszi meg,ja és a múltkor egy foga is kint fityegett a szájából,én húztam ki neki..Tehát kb olyanok már mint egy 90 éves ember.Ezért is foglalkozok vele többet,fésülöm,kikefélem a bundáját,könnyen rágható ételeket kap,és mostmár állandóan bent lehet a házban.Kinti macska,csak nappal volt néha bent a házban,és a teleket töltötte bent egyébként nagy csavargó volt..de ilyen hosszú idő alatt nagyon hozzánő az emberhez,szószerint családtag..remélem velünk lesz még pár évig.
2020. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Ha eszik rendesen és nyávog (ha eddig is beszédes macska volt) akkor nincs miért aggódnod szerintem.
2020. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hosszú életet kívánok Mihálynak! :)

Igen, én is ebben bízom, ráadásul nekem 2 van. A másik 12, neki csak az anyagcseréje lassult le nagyon, ezért elhízott, és rengeteget alszik.

2020. szept. 27. 21:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az öreg macskák nagyon megváltoznak és ez hirtelen történik általában.

15 év körül lehet a mentettkém, hát olyan szinten kezd elmenni a hallása, hogy azt se hallja néha ha elmegyek mellette és megijed amikor meglát. Ez korral jár.

2020. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem 17 éves volt a macskám és daganat miatt kellett altatni, ezt leszámítva teljesen jól volt, rendesen látott és hallott, aktív volt.


A mostaniakon meg látom már, hogy öregszenek (10 évesek lesznek). Az egyik kicsit süket, a másiknak az ízületei nem stimmelnek.


Szerintem is a korral jár egyébként.

2020. szept. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A cica sajnos elpusztult. :(
2020. okt. 4. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!