Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az olyan 6 hónapos cicát, aki...

Eszti28 kérdése:

Az olyan 6 hónapos cicát, aki kint volt eddig, ivartalanítás után be lehet a házba szoktatni vagy nem is érdemes elkezdeni, mert a kinti cica kintiként fog bent is viselkedni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
persze, hogy be lehet. örülni fog neki. kell majd hozzá idő, mire megtanulja, hogy mit szabad és mit nem. sok türelmet hozzá!!
2020. szept. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon nem fog tetszeni neki, hogy nem mehet ki, amikor akar.
2020. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
#2, nem biztos, hogy csak benti cica lenne. lehet, hogy kinti-benti
2020. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem csak benti lesz, termeszetesen ki is mehet majd, de az éjszakákat bent fogja tölteni.
2020. szept. 29. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
hát akkor nincs probléma, úgyis egész éjjel az ágyadban fog dekkolni
2020. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Már most be lehet szoktatni. Minél fiatalabb annál könnyebb. Viszont ha azt akarod h éjjel aludjon, nappal nagyon sokat kell vele foglalkozni, játszani! És következetesnek kell lenni. Ha nem akarod kiengedni akkor ne engedd ki ha fél órát nyávog se! Legközelebb csak 25 percet sír majd.. ha viszont engedsz neki, akkor 40-et! Sok sikert!
2020. szept. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lena7 ***** válasza:
71%

Szerintem hamar megszokja majd, ha ki is járhat.


A miénk benti-kinti.

Ha mi kint vagyunk, vagy pedig ő van nagyon szaladgálós kedvében, akkor kint szokott lenni, viszont ha bent akar lenni, akkor bent van és éjszaka is bent alszik.



Az elején még biztos furcsa lesz neki, meg lehet, hogy majd olyan hajnali 4-5 környékén felfog téged kelteni, hogy valami baja van. (Éhes, játszani akar, simit akar, vagy csak azért, hogy ne aludjál)

De ezektől eltekintve, biztos nagyon fog neki örülni

2020. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát... Remélem hamar meg fogja szokni és, hogy minden rendbe lesz, szeretem nagyon azt a cicát és azt szeretném, hogy minél többet legyen mellettem. Remélem nem lesz gond a beszoktatással!
2020. szept. 29. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én egyik cicám bentinek jött, mert picikén találtuk és beteg volt, de később mikor már meggyógyult és nagyobb volt, akkor kiszökött a tetőablakon, amin szúnyogháló is volt. Akkor nagyon aggódtam érte, egész éjjel kerestem, de reggel hazajött és bezártam. Na ő attól a perctől fogva folyamatosan menni akart ki, végül ki lett engedve, megcsináltam macskabiztosra a kertet inkább, mert ő tényleg egyszerűen hiába kicsi korától bent volt, nem bírt megmaradni. Folyamatosan az ajtóban nyávogott, ugrált minden kis résre hátha kifér és ez hónapokig tartott, aztán jött ugye a kerítés és azóta se tudom Behozni csak míg eszik, de utána rögtön menni akar ki.

Szerintem vannak ilyen macskák, viszont ezelőtt én még nem tapasztaltam soha, mindig kintről mentett cicám volt és mindegyik megszokta idővel.

2020. okt. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!