Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska tartás? Mik a legalapab...

Macska tartás? Mik a legalapabb dolgok? Játékokat házilag vagy boltba vegyek? Olcsó táp? Napi 2 etetés elég?

Figyelt kérdés
2020. okt. 4. 17:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Royal Canin táp, állandóan van kint száraz táp, be tudja osztani, mert ha éhes, eszik, ha nem éhes, akkor alszik. Játék házi is lehet, labdát szereti (puha, szájban vihető a nyerő).

Zooplus

2020. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

legalapabb dolgok az itato, etető tál, kaparófa, alom, játékok, fekhely, fésű (szükség esetén karomvago olló, de ezt elsőre mindenféleképpen olyan mutassa meg, aki ért hozzá!).

csinálhatsz házilag is, vannak tök jók az interneten, de én boltban is vennék 1-2 labdát, csörgős botot, interaktív játékot.

Száraz táp legyen előtte (Royal Canin nálunk is a nagyobb szám, de szeretik még a Real Naturet is), nedvesbol elég 2-3 naponta egyet kapnia (mi a fressnapfban szoktunk bevásárolni ezekből is). Ne spórolj nagyon a táppal, mert hosszútávon sokat csökkenthet a cica életéből, és komoly problémákat is okozhat.

2020. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
88%
A macska akár egy kupakkal is órákig tud játszani
2020. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Ez csakis a macska igényeitől, meg a pénztárcádtól függ!


Nem értem, miért nem lehet előre gondolkodni, utána olvasni, energiát fektetni bele, mintha tényleg érdekelne a dolog.


Legalapabb dolgok? 1x kell beszerezni: alomtálca, macskahordozó, tálkák, egy-két játék(nem érdemes betárazni 100 labdát, ilyen pár száz forintos "vackok" jók, az én macskám bottal, meg csipesszel játszik), kaparófa/kaparólap, fésű (igen, a rövidszőrűeknél is elengedhetetlen, ha nem akarsz szőrben fuldokolni).

- macskaháló... Főleg erkélyes Lakásban érdemes átgondolni, ugyanis a szúnyoghálót szétszedik.


Havi költség:

- alom. A saját és macskád érdekében nem a 300ft/10 kilós a nyerő, ami úgy porzik, hogy csak na. Én személy szerint csomosodós almot veszek, ez havi 2-3 ezer /macska.

- száraztáp. A színes, szupermarketes vackokat felejtsük el,hiába megy a tv-ben a whiskas, meg frieskis reklám, ezek szemetek. Lehet jobbakat találni, érdemes netről rendelni, nagyobb kiszerelésben, mert úgy jobban megéri a kilónkénti ára. Pl. középkategóriás a Josera, a Purina Cat Chow vagy a Select gold, vagy a Real nature. Jobb (és drágább) a Royal canin, N&D, Applaws, Visan, Orijen, Acana, Hills....

Az enyém kölyökként Royalt evett, majd jobbra akartam váltani (hiába drága, azért vannak összetevők szempontból jobbak!), mellette kapott konzervet (este, reggel 1 kanállal) vagy husit. És sok jutifalit... Amit már bánok, visszanézve. Így azért havi 3-4 ezer körül lehetett a kajája.


Sajnos azonban 3 éves korára eü probléma miatt speciális, hipoallergén tápra kellett áttérnie. Ami miatt megint sokat kellett kísérletezni: csak és kizárólag a royal canin tápját eszi szárazból (ebből a 2,5kiló akciósan 10000 ft), illetve konzervesből egyik se vált be, ami kifejezetten hipoallergén. Az applaws 100% halasait eszi, 85g 590 ft.


-állatorvos: oltások, majd az évi 1 ismétlő és az ivartalanítás. Ha szerencséd van, akkot többször nem kell járnod hozzájuk... Azért elég borsosak az árak, én most elégedett vagyok a mostani rendelővel, abszolút korrektek és emberiek. Volt olyan hely, ahol 5000 ft volt az alapdíj. Egy ultrahang 8-10,egy röntgen 15 ezertől kezdődik. Az ivartalanítást én akciósan csinaltattam, nősténynek így 12 volt Bp-en. De mindig fel kell készülni, hogyha beteg, akkor legyen miből elvinni. Akkor is ha hónap vége van, akkor is ha elromlott a mosógép etc, az állatot nem hagyjuk szenvedni, hogy "majd jobban lesz magától".


-féreghajtó évente 3-4 alkalom, bolhaírtó havonta, ha kijárós. Az enyém benti, neki évente párszor veszek, mert 5 év alatt még nem volt bolhás.


- vitamin (opciónális), szőroldó paszta.



Szerintem ezek az alapok, amiket át kell gondolni.

2020. okt. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Brit Premium Kitten száraztápból 30g egy napra és 2-3 kanál Coshida konzerv.

Ez így megfelelő?

2020. okt. 4. 18:06
 6/22 A kérdező kommentje:

Alomból néztem egy csomósodás ellenit az 2000ft. (1 hónapig remélem kitart).

Kajából Brit és Coshida keverve.

Féreghajtóból Ferdocat tablettát néztem, bolhacseppből Frontline.

Benti cica, így oltást nem hiszem hogy fog kapni mert most arra nem telik egyenlőre, viszont ivartalanítom.

2020. okt. 4. 18:45
 7/22 kicsibarany ***** válasza:
Az itteni macska a sima befőttesgumikért van oda.
2020. okt. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Az oltas evente esedekes, es benti cicanak is erdemes, mert barmilyen fertozest, betegseget, akarmit hazahozhattok az utcarol, hiszen ti kijartok. Szoval ez az, amin nem kene sporolni plusz ugye az ivartalanitas. Akkor inkabb felesleges jatekokat ne vegyel neki, nem kell, egy kartondoboz, meg alufoliagalacsin tokeletes szamara. Az oltas nem egy nagy osszeg, es alapbol is, ha akarhonnan elhozol egy cicat, muszaj latnia orvosnak, mert nem biztos, hogy teljesen egeszseges, tehat ezzel is szamolj! Kajat pedig ne keverd, mert lehet hasmenest kap tole. A coshida eleg alja, ha lehet azt felejtsd el, csak par % hustartalma van, max meghizik tole a macska, de allandoan ehes lesz, mert nem taplalo. Mi amugy lidl-bol hasznalunk csomosodo almot, egy honapra asszem valami 1600-1700 forintra jon ki, es tokeletesen mukodik (nekunk, lehet masnak nem jon be).
2020. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
A Britet és Coshidát nem érdemes keverni. Ha pl azt látod, hogy többet eszik a rosszabb tápból az állat, azért van mer5 kb semmi tápanyag nincs benne. A többi rendben van.
2020. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Brit száraz és néha kap coshida konzervet.
2020. okt. 4. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!