Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire jó a duplatál? Kinek való?

Mire jó a duplatál? Kinek való?

Figyelt kérdés
Kaptunk egyet ajándékba, de nekünk a két cicánk külön eszik. Főleg, mert az egyik addig eszik, míg van a tányérban. És egyszerre mindig egyféle kaját adunk. Vizük külön van poharakban itt-ott. Nem tudjuk, hogy mire használjuk a kettős egybetálat, pedig olyan cuki mintás 2x180 ml-es, nagyon tetszik, de mit csináljak vele? :/

2020. okt. 5. 12:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Az azert durva, hogy azt nezegetik, hogy hasznalod-e a talat... :D Engedd el, en nem tartom praktikusnak az olyan dupla talakat, amik nem szetszedhetok. Tarts benne vizet, vagy ne hasznald. Ha kerdezik, nyugodtan elmondhatod szerintem, hogy nektek nem valt be, csak nem sertodnek meg. Ha igen, akkor kamuzz valamit, hogy eltort, stb.
2020. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
szerintem vegyél még 1-et és mindegyikbe legyen kaja, meg víz. (ha jól értem egyet kaptál és akkor lenne a másiknak is.) kis pohárból önthetsz bele friss vizet, ha megette elmosod a tálat, és mindegyik felébe rakhatsz vizet, hogy ne áljon üresen. és akkor az egyik tál az egyiké, amit meg vettél az meg a másiké. persze víznél nincs jelentősége.
2020. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Semmire. Valószínűleg azért kaptátok, mert azoknak se jó semmire, akik adták. Ha már volt, inkább neked adták, csinálj te vele valamit, aztán még azt is el lehet mondani, hogy ajándékot adtak.
2020. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%

Nyugodtan hagyj nekik kint szarazat, csak egy, pár napig fog habzsolni.

Ha látja, hogy mindig van kint neki kaja, hozzászokik, és nem fog falni.

2020. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%
14# ez egyáltalán nem így van. Ne tanácsolj ilyet, mert kínkeserves lefogyasztani egy kövér macskát. Az én macskám pl. 11 éve nem szokta meg, hogy mindig van kaja. Ha pl. egy macska életében már megtapasztal olyat, hogy nincs kaja, az onnantól kezdve jó eséllyel sose hagyja el azt a szokását, hogy addig eszik, amíg van.
2020. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

3 hónapig mindig hagytuk jóllakni, korához és méretéhez képest 3x-os(!) mennyiséget evett .. Hízni kezdett, de az étvágya nem csökkent, hiába adtunk neki mindig annyit, amennyit csak akart. Szóval mikor láttuk, hogy sok, hízik, akkor már inkább beszabályoztuk és napi 4 részletben kap kisebb adagokat. A másik meg alapból úgy evett mindig, hogy kb 4 részletben, ami kint volt neki egésznap, szóval ő is 4x kap, csak annyi, hogy közben nincs kint hagyva.

Na lényeg, szerintem a habzsolósnak veszek egy habzsolásgátló tálat, a másiknak meg adok szárazat meg nedveset ebbe a kettősbe, külön.

2020. okt. 5. 16:02
 17/18 anonim ***** válasza:
van chipre nyíló etetőtál is, szerintem az is jó ötlet lehet így a habzsolos cicának. bár meg kell szoknia hogy hogyan működik.
2020. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
87%
17# ezek akkor jók, ha nincs otthon akkor esetleg segít. De ha tudja a kimért adagját elosztva adni neki és figyelni, hogy ne habzsolja fel a másikét, akkor az a legjobb. A chipes tálak értékelésénél, ha megnézed, akkor megtanulja kijátszani a kövér macska. Mondjuk én ugyanannak a márkának általában megnézem a külföldi értékeléseit is, mert míg a magyar oldalakon van 1-2 de általában max. 10 értékelés, mivel még az is csoda, ha valaki chipezteti a macskáját, nemhogy több tízezerért vegyen neki tálat, addig a külföldieknél több száz értékelés is szokott lenni, ott természetesebb, hogy veszik és ott látszik, hogy elég sokan írják, hogy kijátssza, meg hogy oldja meg, hogy neki is jusson, hiába direkt arra vették, hogy ne tudja felzabálni a másik macskáét. Szóval max. ha ló nincs, szamár is alapon, de a legjobb az az, ha ő méri és figyeli. Ráadásul ez ingyen van.
2020. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!