Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény macskám elkaphat...

A nőstény macskám elkaphat bármilyen betegséget?

Figyelt kérdés
Ma amikor hazaertem megsimogattam és az álla alatt a nyakán volt egy kullancs. Fogtam egy zsepkendőt és kitéptem amit viszonylag jól is viselt. Egyebkent a bolha és kullancsírtó nyakkörvet elhagyta. Ilyen eset már előfordult tavaj is. De a lényeg hogy elkaphat barmiféle betegséget így egy kullancstól? Nem nagyon szívta meg magát a kullancs vérrel

2020. okt. 5. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Nem hinném, a legtöbb macsekban heti szinten megfordulnak ezek a kis pókszabású átkok (avagy atkafélék). Viszont van pár helyesírási hibád, ami korrigálandó.
2020. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elkaphat. A nyakörv helyett (amit a macskák gyakran elhagynak illetve veszélyes is rájuk) sokkal jobb a spot-on (. Azt a tarkójára kell cseppenteni és felszívódik. Mi Stronghold Plus nevűt használunk, véd kullancs, bolha, tetű, belső élősködök ellen is. A kullancs ha bele is megy, elpusztul így nem tudja megbetegíteni. 5 hetente kell adni neki a cseppet.
2020. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kullancs fertőzött volt, akkor elkaphat, főleg ha összenyomtad a potrohát húzás közben.
2020. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Több állatorvost kérdeztem már erről, a kullancs macskákra nem terjeszt betegséget, a kutyákra veszélyes csak.
2020. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manócska1 ***** válasza:
volt már hogy kicsit megszívta magát a kullancs a cicánkból vérrel mire észrevettük és kivettük. a lényeg hogy a feje ne szakadjon bele.. miénknek semmi baja se volt szerencsére
2020. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!