Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Úgy érzem, nem boldogak a...

Úgy érzem, nem boldogak a cicáim. Mit tegyek? Jobb lenne nekik máshol? De nagyon szeretem őket.

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy találtam őket kidobva, de 1xűen hiperaktívak. Panelban lakunk, 3 szoba van + szűk folyosó, kicsi konyha, fürdőszoba. Viszont egyik szoba, ami tesómé, oda egyáltalán nem mehetnek be, mert ő nem akarja, hogy össze karmoljanak, szőrözzenek mindent. A legnagyobb szoba anyukámé, de ott meg csak felügyelettel lehetnek, mert tele van szobanövényekkel, amit sajnos szeretnek kikaparni, megrágni, tépni. Folyamatosan neveljük őket. Hajnali 4-től délig folyamatosan megy a kergetőzés, birkó, mindennel zörögnek, játszanak, zacskóba bújnak, diliskednek. Ilyenkor én is játszom velük sokat. Délután nyafogva, nyűgösködve, nagy nehezen elpihennek. 6-ig alszanak, vacsi, megint hülyülnek 11-ig, alvás hajnali 4-ig. Minden egyes nap. Ami nem lenne gond, ha emellett nem lenne hiszti, hogy ki akarnak menni(a lakásból ki a lépcsőházba, mert párszor kilógtak és végig rohantak az emeleteken).

Szóval úgy érzem jobb lenne nekik, ha udvaros házba költöznének, ahol nyugodtan szaladhatnak, játszhatnak nem ezen a 60 négyzetméteren(minusz 2 szoba(néha csak 1)) kéne szenvedniük. Viszont annyira szeretjük már őket. Fél és másfél évesek.


2020. okt. 8. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg megpróbálhatnátok pórázra szoktatni őket
2020. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi cicáink is néha kiszöknek a lépcsőházba kíváncsiságból. De emiatt nem fog eszembe jutni, hogy boldogtalanok nálunk, főleg az, hogy máshol jobban éreznék magukat.
2020. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xxxcsillag válasza:
74%
A cicáknak kell cica fű, amit kint élő cicák megszereznek maguknak A szobacicáknak kell nevelni ilyen füvet cserépben.Különben a szobanövényeket régcsáják.Három cica ilyen kevés helyen sok.Fiatalok, így játékosak, ez később lejjebb hagy, de valahol mozogniuk kell.Ivartalanítás után nyugodtabbak lesznek.Ez nagyon fontos.
2020. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Nézz körül a rokonsagodban, hátha vannak emberek is, akik boldogabbak lennének, ha többet törődnél velük.
2020. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ivartalanok. Volt nekik fű, de azzal is csak játszottak, meg benne aludtak a ládában, amiben a füvet termesztettem, de egyetlen szálat sem ettek meg belőle. A másfél éves fű helyett megeszi a saláta levelet, de attól még a szobanövény, ami tiltott, sokkal érdekesebb megrágni, szétcincálni, kikaparni belőle a földet.

Mondtam anyumnak, hogy bátyus úgyse engedi be a szobájába sose a cicákat, miért nem lehetnének ott a növények, akkor biztonságosan lehetnének 2 szobába, nem csak 1+folyosó-konyha. De neki oda kell a szobájába, oké megértem, csak 1xűbb lenne. De hát mindegy.

Pórázt-hámot próbáltam, de sajnos későn kezdtem kihordani őket. Bent elviselik, még sétálnak is bent a lakásban pórázon, de kint rettegnek, lelapulnak, menekülnek minden bokor alá meg hazafele. Ugye az oltási programjuk úgy nézett ki, hogy 2-3-4-5 hónaposan 2 kombi+2 leukózis, 6 hó ivartalanítás és 7 hósan kezdtem el lehordani a nagyot, a kicsit most nemrég, de nem megy. Vagy ha mindennap leviszem, akkor idővel megszokják? Mert én nagyon szeretném sétálni vinni őket, akár mindennap, főleg ha igénylik.

De ezek is csak agyalások, hogy mit tudok változtatni, de még mindig úgy érzem, hogy jobb lenne nekik valami nem forgalmas helyen udvari cicának lenni.

Oké, itt megkapják a 2500-3000 forintos kajákat, friss nyers húsokat(igénylik, igazi vadcicák), szőrpaszta meg minden egyéb hülyeséget, de ezzel ők nem sokra mennek, ha nem "élhetnek" igazán, vagy hogy is mondjam. Anyum azt mondta: A cicáknak a szabadság, a kint vadászás, napon sütkérezés, éjjeli csatangolás a minden, ennél nincs fontosabb, őket nem lehet/nem szabadna bezárni, szabad állatok. Megszokják, de nem jó nekik.

Kezdem érteni miről beszélt.

DE, ha tényleg idővel nyugisabbak lesznek és jobban ellesznek idebent, az mikortól kezdődik várhatóan? Másfél évesem ezidáig egy örökmozgó örök gyerek, semmit nem veszített energiáiból, vagy most van a legintenzívebb korszaka, meddig? Illetve honnan tudhatom, hogy az valódi "felnőtté válás", igazából "nőtt be a feje lágya" és nem csupán beletörődés, hogy sajnos neki már ez marad az "élete" ? 😔😟

2020. okt. 8. 19:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és valaki írta, nem 3, hanem 2 cicáról van szó, bár alényegen nem változtat 😔
2020. okt. 8. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a sétáltatás nem jó, csak még jobban vágynának ki, sírnának, ordítanának
2020. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!