Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák és a gabona?

Macskák és a gabona?

Figyelt kérdés

Nézegetem a belépő szintű prémium tápokat. A legtöbb esetben fel van tüntetve hogy cukortól, szójától, mesterséges színezékektől és hasonlóktól mentes. De mi a helyzet a gabonával? Csak pár esetben láttam feltüntetve hogy gabona mentes, ott pedig mintha kifejezetten érzékeny gyomrú cicáknak szánt táp lett volna az, amiben nincs.

Több helyen hallottam és olvastam is ezt a vélekedést, hogy a gabona nem való a macskáknak. De akkor most táp ügyben mi a helyzet? Belefér végül is, vagy inkább kerülendő a gabona? Illetve mi a helyzet a rízzsel és hasonlókkal? Természetesen szintén táp adalékként kérdezem.



máj. 24. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ártani nem árt, egyfajta térfogat-kitöltő szerepe van, konzervdobozt bélelni.

Már méterekről érezni azt a tápot, ami tele van gabonával.

máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Real nature nem a legdrágább, de gabonamentes
máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A real naturre plusz egy pont.

Tökéletes minőség, jó áron.

Ártani valóban nem árt nekik,ahogy az első is írja, viszont nem is tudják hasznosítani..tényleg csak térfogatkitöltő, egy teljesen felesleges dolog.

A legfontosabb a magashústartalom, és a cukor és ízfokozó mentesség.

:)

máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém allergiás a búzára, de kell neki rizs/kukorica, mert egyrészt a veséje miatt nem ehet magas fehérjés tápot, a gabona mentesek pedig általában azok, másrészt valamiért a színhús tápoktól fogy, ha van benne rizs és/vagy kukorica, akkor jól néz ki idővel.

Most jelenleg Perfect Fit Sensitivet eszik, búza- és szójamentes, de van benne rizs és 34-35 % a fehérje, ennél több nem megengedett.

máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem hogy honnan lehet tudni, ha a cica allergiás a búzára? Csak hogy biztosra menjek, az enyém nem-e érintett.
máj. 24. 23:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az enyémnek fáj tőle a hasa, nyöszörög. Illetve hosszabb távon neki fülgyulladást okozott, mire rájöttünk.

De a darált pulykahúst kukoricakásával és reszelt nyers kígyóuborkával imádja😂

máj. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!