Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macskája is ennyit eszik?...

Más macskája is ennyit eszik? Napi 5 alutasakos konzerv. Nem győzöm már.

Figyelt kérdés
5 eves kandúr

2020. okt. 16. 08:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Mellé ne. Kicsinálod a gyomrát, ha a nyerset váltogatod a táppal vagy a konzervvel. Vagy nyers vagy táp.
2020. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
67%

Na, akkor nézzünk rá a cucclik összetevőire. Példaként kikerestem a konzervet, amivel én etetek (és Taste of the Wild tápot kap mellé). Amivel én etetek, az szerintem az erős középkategória macskáknál, vannak ennél fényévekkel jobbak (pl. Applaws, Orijen)


Kitekat Vadász Menü nedves állateledel macskák számára csirke-marha alutasak

Hús és állati származékok (ebből 4% csirkehús), Válogatott gabonafélék, Ásványi anyagok, Különféle cukrok

Analitikai összetevők (%):Fehérje:6,5

Zsírtartalom:4

Szervetlen anyagok:1,4

Nyersrost:0,3

Nedvességtartalom:84

(marhás dettó ugyanez)


Sheba Selection nedves állateledel macskák számára csirkével alutasak

Hús és állati származékok (44%, ebből 4% csirke), Válogatott gabonafélék, Ásványi anyagok, Különféle cukrok

Analitikai összetevők (%):

Fehérje:8,5

Zsírtartalom:4,5

Szervetlen anyagok:2

Nyersrost:0,3

Nedvességtartalom:82


Szárnyas, sárgarépa & pitypang:

70 % a következőkből: szárnyasszív, szárnyashús, szárnyasmáj, szárnyaszúza, szárnyasnyak, 26,9 % húslé, 2 % sárgarépa , 1 % ásványi anyagok, 0,1 % pitypang

Analitikai összetevők:

fehérje: 10.2%

nyerszsír: 6.4%

nyersrost: 0.4%

hamu: 2.5 %

kalcium: 0.24%

foszfor: 0.2 %

nedvesség: 80.0 %


Az egyik nagyon nagy különbség, amit látnod kellene, az a húsféle megnevezése. A hús és állati származékok a gyakorlatban élelmiszeripari és vágóhídi maradékokat jelentenek: bőr, szőr, faggyú, halpikely, belek stb. Ebből a gyártó 4%-ot specifikál (csirke), a többiről fogalmad sincs, hogy milyen állatból származik, melyik része került bele és milyen arányban.


A másik nagy különbség, a gabonafélék jelenléte. A gyártó megint nem ad információt arról, hogy mennyi van az eledelben, pontosan mi kerül a tápjába és milyen arányban.

Ha engem kérdezel, nedves eledelnél szükségtelen töltőanyag a gabona.

Száraztáp esetében picit más a helyzet, mert ott kell valami kötőanyag bele. A gabonamentes tápok (rizs, borsó, feltárt burgonya stb.) a preferáltak, de a gabona jelenléte önmagában nem jelent kizáró tényezőt, legyen megnevezve, ne legyen magas a búza és kukorica tartalma. A Farmina ND low grain tápja 10% tönköly és 10% zab tartalommal még mindig tök jó minőségűnek számít.


Cukor? Minek? Teljesen felesleges és egészségtelen.


Szóval nem a 80% nedvesség tartalom itt se a baj, hanem az összes többi összetevőnek a minősége. Gyakorlatilag nagyon kicsi a tápértéke annak, amit most adsz neki enni, nem csoda, hogy folyamatosan zabálna.


Amellett, hogy tartalmatlan, a másik nagy probléma a nedves tápokkal az, hogy darabolt/pépesített összetevőkből áll, így nem tartja rendben a cica fogait úgy mint egy macskáknak összeállított nyers étrend vagy mint a tápszemek ropogtatása.


Szóval a legtöbb kis pénzből gazdálkodó macskás ismerősöm azt csinálja, hogy megvesz egy jobb minőségű száraz tápot és mellé adja a rosszabb minőségű alutasakost. Ez esetben az alutasakos nedvesség tartalma a lényeg, mert a macskák hajlamosak túl keveset inni.


Egy öt éves macska már megrögzött annyira a szokásaiban, hogy ne álljon át egyik napról a másikra, viszont el kellene kezdeni új ételeket felkínálnod neki a meglévőek mellé, hogy lehetősége legyen érdeklődni, megkóstolni, majd folyamatosan átállítani egészségesebb étrendre.

2020. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
16%
Akkor én mit mondjak, nekem hat ilyen macsekom van. Kapnak fejenként egy alutasakos felixet, három dobozos frismisst, száraz kaja előttük egész nap és néha fincsi házikoszt. 😂
2020. okt. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!