Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor felejtik már el az...

Mikor felejtik már el az emberek azt a hülyeséget, hogy az nedves macskatápok azért nem jók, mert 80 százalékuk víz? Meg, hogy a 40 százalék fehérje egy száraztápban magasnak számít?

Figyelt kérdés

Miért kell ezeket minden macskakajás kérdés alá behányni?


A nedves tápok nagy része tényleg gagyi, de nem a nedvesség tartalma miatt, hanem rengeteg egyéb okból.

A 70-80 százalékos nedvesség tartalom nem magas, a nyers húsoknak is ekkora a nedvesség tartalma... Sőt, nekünk élő embereknek is kb.


A száraztápokból ki van vonva a nedvesség. Ami nem baj, de pont hogy amellett kell külön figyelni arra, hogy a macska megfelelően hidratálva legyen... Abból pedig hogy egy macska esetleg főleg kedveset eszik, még nem következik hogy nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat, mert azért léteznek jó tápok ebben a formában is.


A 40 százalék vagy még több fehérjétől meg csak akkor kell félni, ha a nyershústól is félsz a fehérje tartalma miatt.


Egy csirkemellben 27% a fehérje. Ez mennyiségileg nem kevesebb mint a szuper prémium száraztápokban... Ez csak arányaiban kevesebb. Viszonyítva a többi összetevőhöz.

A kivonod a nedvességet (70+%), vagy annak 90 százalékát a csirkemellből, akkor mi lesz? Százalékosan nagyon megnő a fehérje tartalma. Ettől mennyiségileg több lett benne a fehérje? Hát nem. Ugyanannyi maradt.


A nyershússal való etetéshez meg mégis a legtöbben úgy állnak, mintha az annyival jobb lenne.


Pedig nem kevesebb benne a nedvesség mint ezekben a “gagyi”, “értelmetlen” nedves tápokban...


És nem kevesebb benne a fehérje sem mint mondjuk egy Orijenben, ami “napok alatt tönkre vágja a vesét”. Sőt, több.



2020. okt. 16. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Mindkettőt adsz neki, egyszer szárazat, egyszer nedveset. Jó minőségűt kell keresni. Illetve adhatsz neki húst is, ugyanis tök jól hangzik a elnevezés, hogy állateledel, de a természetben ők is húsevők. Plusz ezeket a tápokat kb. 0 ellenőrzés mellett végzik, még nincsenek rá megfelelő szabályozások, így elég sok minden belekerülhet ami nem odavaló.

Igazából felesleges ezen rugózni, ha a macskád egészséges, és úgy is jelzi hogy neki mire van szüksége, csak nyitott szemmel kell járni.

2020. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1. Egyetértek, de azért ez a “ Plusz ezeket a tápokat kb. 0 ellenőrzés mellett végzik, még nincsenek rá megfelelő szabályozások, így elég sok minden belekerülhet ami nem odavaló. “ rész nem teljesen igaz. Van benne igazság, de sarkítás...

Most ha nincs rá igény, nem mennék bele részletesen.


De azért vannak elég komoly szabályok, s a szabályok hiánya nem jelenti azt különben sem, hogy egy táp nem tehet eleget egyéb igényeknek (a szábályokban megfogalmazottakon túl).


A kérdés viszont nem teljesen ez volt.


Lehet nem esett le, vagy én fogalmaztam rosszul, de az a problémám hogy az emberek nem igazán tájékozottak nagy átlagban ebben a témában, mégis még a fórumokon is elég erőteljesen terjednek ezek a tipikus dolgok...


Meg még ilyesmi az is, hogy minden nyers hússal lehet etetni, az a legjobb, de a disznóhússal azzal nehogy, mert rögtön megmurdál a kis kedvenc Aujeszky-betegségben...

2020. okt. 16. 11:52
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem az a legfobb baj, hogy sok benne a viz, hanem az, hogy keves benne a hus, mert sokak ezekkel az agyonreklamozott szar markakkal etetnek. Plusz nem ehet egy allat, legyen az kutya vagy macska csak nedves etelt, mert ragnia kell, kulonben fogkove lesz es kihullanak a fogai ido elott. Szoval csak nedves etetes nem jo otlet. A hussal etetes szerintem meg mindig a legjobb, de en sem azzal etetem a macskat, mert kicsi hutom van,nem fer el benne semmi, nem tudok ennyi hust tarolni, mert a mi kajank sem fer el szinte, naponta pedig nincs idom boltba menni es utana azonnal feldolgozni a hust, ez van. Szokott amugy kapni, de nem minden egyes nap.Egyebkent a macskaknak magasabb a feherjeigenye a kutyaknal,szoval az nem problema, ha a tapban is magasabb.
2020. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
MIert kell ezen felhuznod magad?
2020. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó kérdés.
2020. okt. 16. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk elegge bele lehetsz guzulve a temaba :-)
2020. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Én arra vagyok kíváncsi, hogy azok az emberek mit esznek, akik ilyeneket írnak?

Gondolom parizel, virsli, stb szóba sem jöhet. Chipsz, gyorskaja végképp. Csak házi húst főznek, bio zöldség körettel (nem előkészített).

2020. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Azért agyvérzést ne kapj!


1. Azért javasolja mindenki, hogy nyers disznót ne, mert senki nincs benne a húsban, nem lehet tudni, hogy fertőzött-e vagy sem. Nyilván senki nem a saját kutyáján akarja letesztelni, ezért BIZTONSÁG KEDVÉÉRT nem javasolt a nyers disznóhús.


2. Az alutasakosak 90%-a akkor is egy foskoktél, ellenőrzött körülmények között kerül bele a nyershamu és az a 4% hús is, ami a tolltól elkezdve a csőrön át minden, csak nem hús. Emellett sok tápnak nevetségesen magas a gabonatartalma, ami egy macska esetében vicc.


3. Normális ember azért igyekszik egészségesen kajálni, de szembe van a munkahelyem a Mekivel, látom milyen kígyózó sorokban várják a kaját, szóval elhiszem, hogy aki a saját étkezését is leszarja, az nem foglalkozik azzal sem, hogy a családja/állatai mit esznek meg.

2020. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem felesleges ezen kiakadnod. Sok helyen már az is előrelépés, hogy legalább tápot adnak a macskának nem a moslékot vagy a tejet.

A 70-80% víz engem pl. azért zavar, mert akkor kilónként ennyi vízért fizetek kb. annyit mint ha rendes tápot vennék a macskának. Ugyanis a víz lehet, hogy természetes a nedves kajába, de a kilónkénti áron ez nem igazán látható.

Amúgy meg nem mindegy neked? Ha te megveszed a normális nedves tápot mit érdekel, hogy más nem teszi?

2020. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Feltalálták a csobogós-szökőkutas cica itatókat, ami csábítja őket a vedelésre, lehet kimondottan cicatejet kapni, én szoktam is adni az enyémnek étkezés után nasi és folyadék gyanánt. (Ugyan iszik rendesen, de ha már van, akkor miért ne kedveskedjek vele)

Szóval ne ronyózz, a tápos macskák se pusztulnak szomjan, szép kort élnek meg és a fogaiknak is jót tesz.

2020. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!