Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lett itt vita, hogy ki...

Miért lett itt vita, hogy ki honnan hoz el macskát? Menhely vs vásárlás?!

Figyelt kérdés
Sok kérdést látok itt amik igen komoly vitákká alakulnak. Főleg olyan kérdések mint "Hol tudok venni XY fajta cicát?" vagy "Mennyibe kerül XY cica?". Ide sok olyan komment érkezik, mint "úristen miért nem tudnál örökbe fogadni egyet az utcáról, vagy a menhelyről esetleg facebook csoportról?"...Nos nagyon elkeserítő néha olvasni ilyen jellegű kommenteket. Nem tudhatja az illető, hogy miért nem akar esetleg menhelyi cicát vagy FB csoportos cicát fogadni. Valakinek lehet csak egy adott fajta cica tetszik és olyat szeretne amiért igen képes sok pént kiadni. Én személy szerint nem bízok a FB csoportos cicagazdikban, mert nagyon sok cicát képesek elpasszolni másnak sok ok miatt, nem tudod a cica eredetét, a múltját, ki tudja milyen rejtett betegsége van amit a korábbi tulaj nem akar elmondani, csak hogy lepasszolja a cicát. Menhely meg más, mert hiába keresel ott szerethető cicust, ha épp nincs olyan ami pont megfogna, hogy na ő lesz a kiválasztott. Kövezzetek meg, de én kiskorom óta egy adott cicafajtáról álmodozok. A perzsa cicáról. Én képes lennék kiadni érte sok pénzt, csak hogy olyan cicám legyem akiért évek óta álmodozom. Sok történetet hallottam ismerősöktől, hogy "hát basszus nagyon nem jött be ez a cica, mert mégsem tetszik." Csodálkoztok, hogy annyi cicát felraknak ilyen csoportokba? Miért kell vitát csinálni ilyen dolgokból? Akik felteszik ezeket a kérdéseket miért nem ŐK fogadnak egyet örökbe ahelyett hogy osszák az észt? Más szívesen költene olyan cicára amiről nem derül ki, hogy jajj a korábbi tulaj nem árulta el a betegségét...Persze ilyeneket is csak ki kell fogni, hogy ne legyen semmi baja. Nekem igazából ezek taszítanak. Érdekes mikor valaki hörcsögöt venne, teknőst, madarat olyanoknál se híre se hamva ezeknek a kommentelőknek. Miért lett ennyire "mainstream" vita, hogy ki hogyan szerrez cicát? Ha valakinek egy adott cicafajta tetszik akkor miért kell ráerőszakolni,hogy basszus fogadj már örökbe egyet utcáról...? Csak én utálom az ilyen jellegű vitákat? Cicagazdik akik igenis költöttek a cicára, ti futottatok bele ilyen vitákba? Hogy lehet kikerülni? Vagy ez csak egy jelenség itt a gyakorin?

2020. okt. 17. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Én szívesen segítek hagyományos cicákon, ha örökbe lehet fogadni. Szerintem ők is legalább annyira meghálálják a szeretetet, mint a faj cicák.

Ugyanakkor kár elítélni azokat, akik faj macskákat vesznek. Csak ne szaporítótól tegyék. Bár ez a szaporítós dolog talán kutyákra jobban jellemző.

2020. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Szeritem is hulyeseg ezen vitazni, ha valaki tenyesztotol vesz egy allatot, azzal nincsen baj. Emelle is meg siman fogadhat meg orokbe ha ugy van, nekem is igy volt egy fajtatiszta es egy keverek kutyusom, mert segiteni szerettem volna ezzel, de volt egy alomfajtam is, es nem ereztem emiatt szarul magam.

Egyedul a szaporitast nem tamogatom, viszont sajnos ugyanugy cicaknal is megy ez a “buli”, mint kutyaknal :(

2020. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Mert reklámozzák az örökbefogadást. Szerintük benne van a pakliban, hogy a kérdező még nem hallott erről az opcióról, vagy szimplán csak megakarják győzni őket, mert ők akkora állatvédők (mármint a válaszolók).


Nyusziknál, hullámosoknál is nagyon megy a csak tenyésztőtől propaganda, én mindig látok ilyen választ az olyan kérdéseknél is.


Különben az utolsó kérdésedre a válasz: igen.

Itt gyakorin felszaporodtak az önjelölt állatvédők, akik szerint akkor vagy ember, ha menhelyes vagy törzskönyves kutyád van, akivel napi 36 órát foglalkozol, véletlenül se kint tartod, akkor se ha komondor, és drágábban eszik a kutyád egy hónapban, mint te magad. És ezek a gyk-s kritériumok minden állatfajra meg vannak amúgy, dehát ilyen itt ez a légkör. Ha kicsit is mást írsz, akkor meg lepontoznak a francba.


Nyugodj meg kérdező, ne az itteni válaszolókra alapoz, nem ez az országos átlag. (Sajnos, sok tekintetben. Pl jó lenne, ha ennyi ember ivartalanítás-párti lenne meg szaporító ellenes, mint arányaiban az itt válaszolók)

2020. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
engem hidegen hagy. én személy szerint nem fizetnék fajtáért, nekem tökéletesen megfelel a játszótéri keverék. más meg azt csinál amit akar
2020. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Teknősből meg hörcsögből nincs akkora túlszaporodás, mint macskából. Felelős állattartó ezt is figyelembe veszi. Plusz sokaknak fingjuk sincs az állattartásról (nem rád gondolva, kérdező, csak az itteni kérdéseket nézve), csak kell egy MC mert az nagy és szőrös. Vagy kell egy sziámi, mert az szép. Aztán meg ha évek alatt befeketedik a fókabundi, akkor már nem kell, mert nem szép?


Nekem két mentett cicám van. A facén hirdetett "Micike leellett és vihetők a kölykök" jellegű helyről én se fogadnék be, már csak elvből sem (ivartalanítsa basszus Micikét!), de menhelyről, alapítványtól, magán cicamentőtől, akik egészségesen adják a cicákat, tesztelve, stb., simán.

(Az egyik cicunk alapítványi, a másik ilyen magánmentés.)


Ennek ellenére ha egyszer lesz annyi pénzem, meg nagyobb lakásunk, akkor szeretnék majd fajtatiszta cicát is, nem tartom ördögtől valónak a fajtaimádatot. :) Meg persze mentettet is, időről időre szerelmes leszek új cicákba, csak nincs hova tenni többet. :)


Egyébként eredeti kérdésfelvetésben, mi van ha nem fog meg egyik sem a menhelyen kérdésre: cicát (semmilyen állatot) nem úgy kell befogadni, hogy elmész és választasz, mint a boltban. Az első cica előtt mi hónapokig néztük több alapítvány honlapját, cicahirdetéseket, facebook oldalakat, mire azt mondtuk, hogy szeretnénk egyet meglátogatni idinél. Tenyésztőnél is hónapokkal előre jelentkezel be, és a leendő alomból megfelelő személyiségjegyek alapján választasz (akinél X alom van egyszerre, azonnal vihető, az nem tenyésztő csak szapis, messzire kerülendő).

Itt kezdődik a felelős állattartás. A kell egy macska MOST nem az. Szóval ha nem találsz menhelyen, akkor elmész egy hónap múlva megint. Vagy elmész egy másikra. 15-20 évről beszélünk, nem számít ez a kis idő.

2020. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell találni az arany középutat. Pl. Jó út az örökbefogadás, a tenyésztő, az ingyen elvihető kiskutya, stb. Ezekben nincs semmi kivetnivaló. De a szaporító telepek támogatása már más tészta. Az etetéssel kapcsolatban engem inkább az idegesít, hogy sokan csak a reklámokra hallgatnak. Pl. A fitmin is olyan árban van, mint a pedigree, azonban sokkal jobb minőségű. A pedigree magasról tesz a minőségre, mivel a média miatt úgyis mindenki megveszi. Szóval inkább a tájékozatlanság zavar.
2020. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég bosszantó. Ha meg kiosztod őket hogy nem lenne ennyi gazdátlan kóbor ha ivartalanítanának/nem neked kell "meginni a levét" mások baromságának és befogadni a kóbort, akkor a legalja g3nya vagy.

Amúgy befogadsz egyet, oké. Az anya macskát ugyanúgy elletik évi 2x. Nem "pazarolnak" az ivartalanítására.

Sok olyat ismerek akik akkor se ivartalanítanának ha menhely állná nekik a költséget. A macska fogyóeszköz.

Ezen a mentalitáson kellene változtatni.

2020. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 bár egyetértek az ivartalanítással, de sok helyen tényleg "fogyó eszköz" a macska. autó elüti, kutya megfogja, mérget eszik/etetnek vele, lelövik (nálunk sajnos van ilyen szomszéd), összeszed valami nyavaját de orvoshoz nem viszik. ettől függetlenül a nem ivartalanítás nem jó érv, mert kóbor ígyis-úgyis csurran-cseppen.
2020. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
4.hát mindenkinek más az ízlése. Valaki fizetne valaki nem. Csak sokan vitát csinálnak ebből. Láttam olyat hogy több oldalnyi vita lett belőle...Ezért is félek már itt macskákról kérdezni, mert valaki tuti beleköt valamibe. Valakinek van egy álomcicája akkor vegye meg azt, ha valakinek ez már drága akkor ne szóljon bele és keressen ingyen cicust. Nem lesz attól szerintem rossz gazdi, hogy fizetne érte...
2020. okt. 17. 14:55
 10/13 A kérdező kommentje:
Nálam mindig is a perzsa cica volt a kedvenc, más macskát sajnos nem tudnék elképzelni mellettem. Kiskorom óta imádom őket. Más cicát most azért nem szeretnék örökbe fogadni, mert pár okoska szerint így lesz valaki jó és szeretetre méltó gazdi..ohogyha van rendes munkád és rendes fizetésed akkor nem látom akadályát a macskavásárlásnak. Egyszer kell csak kifizitetni, azt utána a többi nem kerülne sokba.
2020. okt. 17. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!