Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lett itt vita, hogy ki...

Miért lett itt vita, hogy ki honnan hoz el macskát? Menhely vs vásárlás?!

Figyelt kérdés
Sok kérdést látok itt amik igen komoly vitákká alakulnak. Főleg olyan kérdések mint "Hol tudok venni XY fajta cicát?" vagy "Mennyibe kerül XY cica?". Ide sok olyan komment érkezik, mint "úristen miért nem tudnál örökbe fogadni egyet az utcáról, vagy a menhelyről esetleg facebook csoportról?"...Nos nagyon elkeserítő néha olvasni ilyen jellegű kommenteket. Nem tudhatja az illető, hogy miért nem akar esetleg menhelyi cicát vagy FB csoportos cicát fogadni. Valakinek lehet csak egy adott fajta cica tetszik és olyat szeretne amiért igen képes sok pént kiadni. Én személy szerint nem bízok a FB csoportos cicagazdikban, mert nagyon sok cicát képesek elpasszolni másnak sok ok miatt, nem tudod a cica eredetét, a múltját, ki tudja milyen rejtett betegsége van amit a korábbi tulaj nem akar elmondani, csak hogy lepasszolja a cicát. Menhely meg más, mert hiába keresel ott szerethető cicust, ha épp nincs olyan ami pont megfogna, hogy na ő lesz a kiválasztott. Kövezzetek meg, de én kiskorom óta egy adott cicafajtáról álmodozok. A perzsa cicáról. Én képes lennék kiadni érte sok pénzt, csak hogy olyan cicám legyem akiért évek óta álmodozom. Sok történetet hallottam ismerősöktől, hogy "hát basszus nagyon nem jött be ez a cica, mert mégsem tetszik." Csodálkoztok, hogy annyi cicát felraknak ilyen csoportokba? Miért kell vitát csinálni ilyen dolgokból? Akik felteszik ezeket a kérdéseket miért nem ŐK fogadnak egyet örökbe ahelyett hogy osszák az észt? Más szívesen költene olyan cicára amiről nem derül ki, hogy jajj a korábbi tulaj nem árulta el a betegségét...Persze ilyeneket is csak ki kell fogni, hogy ne legyen semmi baja. Nekem igazából ezek taszítanak. Érdekes mikor valaki hörcsögöt venne, teknőst, madarat olyanoknál se híre se hamva ezeknek a kommentelőknek. Miért lett ennyire "mainstream" vita, hogy ki hogyan szerrez cicát? Ha valakinek egy adott cicafajta tetszik akkor miért kell ráerőszakolni,hogy basszus fogadj már örökbe egyet utcáról...? Csak én utálom az ilyen jellegű vitákat? Cicagazdik akik igenis költöttek a cicára, ti futottatok bele ilyen vitákba? Hogy lehet kikerülni? Vagy ez csak egy jelenség itt a gyakorin?

2020. okt. 17. 13:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs azzal gond, ha valaki fajtatisztát szeretne. Azzal van gond, hogy sokan nem fizetnek annyit érte, amennyibe kerül, hanem egy szaporítótól vesznek "óccsón". Ha te perzsa cicára vágysz, vegyél azt, de normális, jó hírű tenyésztőtől (meg mindenki, aki fajtatisztát szeretne). Aki meg nem akar mondjuk 200 ezret kiadni egy valóban fajtatiszta macskára, az fogadjon örökbe. Csak a hozzá nem értő szaporítókat ne támogassuk, az állatok érdekében.
2020. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon irritál, amikor fotelállatvédők beböfögik mindenhova, hogy "ne vásárolj, fogadj örökbe!" meg hasonlók. Ha valaki fajtatisztát szeretne, a "szaporító vs. tenyésztő" hegyi beszéddel többet érnének, mert sokan még mindig nem tudják a kettő közötti különbséget.


Ettől függetlenül:

- sajnos sok a pályát tévesztett focihuligán. Viszont ahhoz, hogy ebből vita legyen, két ember kell: aki kommentel és aki felveszi a kesztyűt és válaszol.

- "nem tudod a cica eredetét, a múltját, ki tudja milyen rejtett betegsége van" én ezt nem látom problémának, ugyanis 1. a természet a rejtett hibák pártján áll 2. a saját állatomnál is előfordulhat viselkedési probléma, amit fel kell ismernem és kezelnem kell, tehát az extrém eseteket leszámítva, nem igényel eltérő szaktudást.

- aki képes internetes nyomás hatására állatot venni magához, az sürgősen üljön le és gondolja át az éltet. (akár fajtaválasztásról van szó, akár arról, hogy inkább ment egyet)

- aki képes azzal saját maga által vállalt, választott állatot elpasszolni, hogy "bocsi, mégse jött be", szintén sürgősen üljön le és gondolja át az életét.

- fajtatiszta kutya/macska vásárlása sem egyszerűbb menet, mint a menhelyi örökbefogadása: fontos a tenyésztő személye (legyen megbízható, legyen szimpatikus, egyezzen az elképzelésetek az állattartásról), alomlátogatás, egyedválasztás és a tenyésztők többsége elvár egy minimális kapcsolattartást.

- menhelyen sem egyszerűbb az élet: eleve úgy érdemes odamenni, hogy van kiszemelt, akár több is. Jobb helyeken előbb ismerkedtek, több alkalommal is, csak aztán lehet hazavinni a kiszemeltet. Mind örökbe fogadáshoz, mind vásárláshoz nagy fokú önismeret és önkritika szükséges, mert nagyon mellényúlhat az ember.

- más állatoknál is ugyanígy előfordul, hogy tenyésztőre próbálják rábeszélni az embert vagy - ahol van rá lehetőség - menhelyire. (Bizonyos halfajokat is jobb lenne tenyésztőtől szerezni, csak ez itthon még nem igazán elérhető)



(Attól, hogy nekem mentett állataim vannak, maximálisan támogatom a vásárlást felelős tenyésztőtől, úgyhogy hajrá azzal a perzsa macskával, Kérdező!)

2020. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Pont ezzel a kérdéseddel te is csak a vitát szítod, mert te is azon az oldalon állsz, h inkább adsz ki kemény pénzeket az áhított cicáért mint egy menhelyi keverékért. Egyébként én is így vagyok vele... eltérő vélemények főleg ezen az oldalon mindig vitába torkollnak, ezt el kell fogadni, nem a miérteket keresni.
2020. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!