Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy kiscicát...

Hogy lehet egy kiscicát leszoktatni a "dagasztásról"?

Figyelt kérdés

Macskákkal nőttem fel, de sose találkoztam még olyan kiscicával aki annyira dagaszt mint a mostani. Ez miért lehet? Hogy lehet leszoktatni róla?

Akkor szokta csinálni, mikor simogatjuk. Köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 18. 14:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
93%
Szerintem sehogy. Az enyém 7 éves és még mindig borzasztó erősen dagaszt amikor az ölemben van. Ez ösztön náluk, valószínű nem tudod leszoktatni rola
2020. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet leszoktatni. A macskát nem igazán lehet idomítani, ő így fejezi ki, ha jól érzi magát.Nyilván ha éppen ölben van és úgy simogatod akkor fájdalmas lehet számodra az ő örömködése, de ilyenkor tegyél a combodra valami vastagabb, sűrű szövésű ruhaneműt ami áthatolhatatlan a karmocskák számára.Így mindkettőtöknek jó lesz a közös időtöltés.
2020. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy, jól érzi magát, ezért csinálja. Az én macskám 4 éves, és néha már akkor elkezd dagasztani, ha ránézek. Ha fáj, vágd kisebbre a karmait, vagy tegyél az öledbe valami rongyot, amit téphet.
2020. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Karmaik nélkül nyomogatnak , tilos vágni mert kell nekik mászásra önvédelemre .
2020. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Én két kandúrt neveltem fel. Mind kettő kiskorában dagasztott csak. Amikor nagyobbak lettek már csak dörgölőzés meg a dorombolás ment.
2020. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet leszoktatni, így fejezi ki a szeretetét irántad
2020. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

11 év alatt nekem nem sikerült a sajátomat. Lassan nyugdíjas mamóka, de ha lefekszem, azonnal a hasamra/hátamra telepszik, és csinálja...

Ha a hátát lejjebb nyomom, akkor lehasal és abbahagyja, de fél percig akkor is muszáj csinálnia, befeszül és csakazértis dagaszt.

Szerintem nálunk ez a max., amit ki lehetett hozni ebből, de neked hátha összejön...

2020. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet leszoktatni. Néha rácsapok kicsit a mancsára hogy húzza vissza a karmait.
2020. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel imádom, ha a két kandúrom rajtam dagaszt. Eszembe sem jutna, hogy egyáltalán megpróbáljam leszoktatni bármelyiket is róla. Egyébként is lehetetlen vàllalkozás lenne, meg felesleges is.
2020. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez ösztönös dolog náluk,így nem fogod tudni leszoktatni róla.Kölyökkori pozitív emlék,és elégedettséget fejez ki vele a macska.Az anyamacska mikor szoptatja kicsinyeit,azok ezzel a dagasztó mozdulattal nyomkodják anyjuk emlőit ezáltal jobban jön a tejcsi..Másrészt ugyanúgy mint a dorombolás a dagasztás is szeretetkifejezés,ha jól tudom illatmirigyek is találhatóak a tappancsaikon,amivel területet jelölnek és téged is hogy hozzá tartozol.Tehát ezért körmöt levágni..megütni a macskát barbárság.Tegyél plédet,vagy vastagabb ruhaanyagot a tappancsai alá,akkor nem fog csikarni.
2020. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!