Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy benti cicának milyen...

Egy benti cicának milyen orvosi kezelésekre van szüksége?

Figyelt kérdés

Ivartalanítást tudom hogy kell lassan időszerű 6,5 hónapos picit féltem tőle ha leírnátok hogy nektek hogy viselte az ivartalanítást és mennyi idősen bátrabban állnék hozzá hisz tudom hogy muszáj.

Na de a többi dolog mi? Oltás? Milyen kell? Meg mik vannak még?:D 1 hete van nálunk jófogáson volt fent a cica kicsi cicát nem akartunk ráadásul ő fekete szóval kb esélytelen lett volna hogy más örökbe fogadja ezért is döntöttünk mellette :)


2020. okt. 20. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a műtéttel nincs gond akkor szerintem nagyon nem fogja megviselni az ivartalanítás.

Amúgy az oltásokat az orvos tudni fogja. Persze kell neki bolha elleni anyag (mi a vectra 3d-t szoktuk venni). Féregtelenítő. Valamint, nem árt szőroldó paszta sem. Nálunk az egyik macska anélkül nehezen lenne meg.

Persze jobb táp sem árt neki. A zoopluson egész korrekteket lehet kapni nem drágábban, mint a kevés hústartalmű a tescoban. :)

2020. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem beteg, nincs szüksége kezelésre.

Évente oltatni érdemes, az enyémek is oltva vannak, konkrétan Feligen szerepel az oltási könyvükben. Őszinte leszek, pontosan nem tudom mit takar ez a vakcina, a legelsőt ismételni kellett, azóta minden évben kapják a cicák. Ezen kívül féreghajtó, bolha elleni szer, és ha ennél is lelkiismeretesebb akarsz lenni, félévente érdemes egy egészségügyi felmérésre elvinni a cicát.

2020. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nekem 3 havonta rendszeresen kapnak féreghajtót, hiába bentiek, az ágyamban alszanak, nem szeretnék elkapni tőlük semmit, és a féregpetéket bármivel haza lehet vinni, cipőn is pl... és bolhacseppet is kapnak. Emellett évente kombinált oltást.

Ivartalanítva 5 és 6 hónapos koruk között lettek. Volt egy befogadott cicám régebben, aki felnőtten és ivarosan került hozzám, és halogattam az ivartalanítást, és végül gennyes méhgyulladása lett :( megmaradt, de rezgett a léc, nagyon rossz állapotba került. Szerencsére meggyógyult, és 16 évesen halt meg, de hajszálon múlt. Őt megviselte a műtét, de azért, mert mire odáig jutott, már nagyon beteg volt.

A mostani kettő, akik fiatalon lettek ivartalanítva, azoknak semmiség volt az egész (fiú és lány páros), a fiú konkrétan már aznap este ment volna mindenhova, ha hagyom, a lány aznap nagyon bágyadt, elesett volt, másnap sértődött, harmadnapra semmi.

2020. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Ivartalanitas: fiunal egyáltalán nem okoz problémát, de a lanyoknal sem veszes a dolog.


Kotelezo oltasok: ugyan ugy mint a kutyánál … majd a doki ugy is megmondja, hogy mi es mikor kovetkezik.


Amúgy pedig mint barmelyik elolenynel: ha baj van, irany a doki!

2020. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Bolha és féreg elleni kezelés kell először. A doki elmondja, milyen oltások kellenek benti cicának, el is kezdi beadni. Az ivartalanítást is meg tudod vele beszélni.

Annyi kockázata van, mint minden altatásos műtétnek, fiatal, egészséges állatnál elhanyagolható.

2020. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 benti macsekom van, egy kandúr és egy nőstény. Fél éves koruk körül lettek ivartalanítva. A kandúr kb 20 perc alatt túllépett rajta, semmi nem történt.


A nősténynél kellett fél nap, mert azért az mégis egy nagyobb műtét, de másnap már szaladgált.

Arra figyelj oda, hogy NORMÁLIS doki minden műtét előtt kivizsgálja a cicát, hogy rendben van-e a szíve, bírja-e az altatàst stb.


Mivel az enyémek nem járnak ki, így évente 1x megkapják az alapoltásokat amikor kijön a doki. Emellett háromhavonta kapnak féreghajtót.

2020. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leirtátok ezeket!

Egyébként ezek a kezelések mennyibe kerülnek? Vagy nektek mennyibe kerültek azért kérdezem mert nem akarok irreálisan magas árat fizetni legyen viszonyítási alapom:D

2020. okt. 21. 11:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nemrég voltunk oltáson a két macsekkal, 14 ezret fizettünk összesen a két oltásért, a kisebbiknek az oltási könyvért és a féreghajtókért. A kicsinek ismételni kell majd az oltást, hatezer forint körül lesz. Ivartalanítás 13 ezer, a bolhairtónál az ár nagyban függ attól, milyen jellegű a cucc. Nekünk a Stronghold 3 ezer forint/macs.
2020. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!