Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás utáni teendő?

Ivartalanítás utáni teendő?

Figyelt kérdés

Ma délután lett mind 2 cicám ivartalanítva. Azóta össze vissza mennek. Vagy fekszenek alszanak. Inni enni tegnap este óta nem kaptak.

Nem is kellett nekik még. Az egyik ment az álomba a dolgát végezni.

Az egyikre adtam gallér de szerintem a másiknak is kell majd mert piszkálja.

Nem tudom bekötni szabad e a sebet mert a gallér az valami katasztrófa. Mennyi idő míg újra normálisak lesznek? És enni inni mikor fognak?



2020. okt. 26. 19:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Lány cicákrol van szó
2020. okt. 26. 19:12
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
holnapra jobban lesznek, most az altató miatt ilyenek. én holnap adnék nekik enni is és inni is.
2020. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
sebet ne kösd be. holnap óvatosan a kajával, esetleg habzsolni fognak (aztán hányni..) az jó jel, hogy pisil
2020. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Holnapra alusszák ki az altatószert, kb. 24 óra, mire teljesen kiürül a szervezetükből. Enni ma ne is adj nekik, majd holnap, ha már látod, hogy teljesen maguknál vannak.

Nálunk a doki bekötve adja ki az állatokat, sajnos a legtöbb helyen nem így csinálják. Azt mindenképpen meg kell akadályozni, hogy a sebet piszkálják. Gallért helyett lehet kapni ilyen ruhát, mely a teljes testüket fedi, mint egy body. Ha nehezen bírják a gallért, ezt is meg lehet próbálni.

2020. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hat en gallert adtam a macskamra, nem csinaltam ebbol ugyet, piszkalta volna nagyon a sebet, a ruhat pedig nem viselt el magan, tepte le folyamatosan. Eveshez levettem neki, meg ha tudtam figyelni,akkoris, de egyebkent rajta volt. Nem lett amugy semmi baja, kibirta.
2020. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk se gallér se kötés nem volt rajtuk. Felszívódó varratot kaptak. Annyi volt a lényeg, amíg nem tudtak egyenesen menni nem szabadott inniuk se mert hamarabb félre tudnak nyelni még, de egyébként vigyáznak magukra. Azért figyeld az ágyról nehogy leessenek
2020. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6. De jó nektek. Úgy azért könnyebb lenne. Mind a kettő nyalja a sebet az egyik még a varratot is elkedzte cibálni. 10-14 nap mulva kell vinni őket varrat szedésre.
2020. okt. 26. 19:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy begyulladjon, es elhuzodjon a gyogyulas, ezt akkor ne hagyd. Rakd ra a gallert, vagy szerezz ruhat, tokmindegy, de egy masodpercre sem nyalogathatja a sebet!
2020. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a ruhát próbáld meg, és enni nem tudom mit szoktak kapni általában de ilyenkor a konzervet szoktak javasolni de azt is csak holnap reggel.

Én vizet raknék ki mivel a műtét előtt sem ittak, biztosan szomjasak már.

2020. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia, rendes vagy, hogy ivartalanítottad a cicákat.

Ha nincs gallér, az sem gond, csak nehogy szétcincálják a varratukat.

Az én cicáim kaptak a sebükre ragtapaszt, hosszában és keresztben, egy ideig elvannak, amíg azt lebontják. Egy hét a varratszedés, addig kellene megoldani, hogy ne bűvészkedjenek a varratokkal.

Egy kötött pulcsi ujját le lehet vágni és ráhúzni a cicák hasára, az is sokat véd

2020. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!