Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy dudor a cicám nyakán....

Van egy dudor a cicám nyakán. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nagyjából ott, mint ahol nekünk a nyirokcsomó van az állkapcsunk alatt. Nekik is van? Begyulladhatott? A szájába belenéztem, nem láttam semmi furcsát, nem is fájlalja ha hozzáérek, viszont ha szemből nézem, elég feltűnő.

Holnap megnézi doki, ha addig nem lesz rosszabbul (akkor ügyelet), de csak délután tudja párom elvinni, mert ő home officeban van itthon, én meg karanténban szombatig...

Addig is van ötletetek mi lehet ez?


2020. okt. 27. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az én cicamnak egyszer egy délután alatt lett egy hatalmas pukli a nyakán.

Az orvos leszivta és kész :) már nem emlékszem mi volt vagy mi váltotta ki, de simán megoldotta, semmi baj nem lett :)

2020. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ez is maximum egy nap alatt alakulhatott ki, tegnap még nem láttam rajta, ma meg egész délelőtt aludt ahogy amúgy is szokott. Vacsit megette, iszik, bár most mintha bágyadtabb lenne, rajtam fekszik, pedig ilyenkor inkább mászkálni szokott, meg idegesíteni a nagyobbik cicámat :/

2020. okt. 27. 19:38
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tályog is okozhatja. Az orvos felnyitja és lecsapolja, fertőtleníti, és ad neki tippem szerint antibiotikumot.
2020. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mérjetek neki lázat, ha bágyadt az állat, akkor mindig mérni kell neki lázat. Macskáknál nem tudom, hogy az orrán tudod-e csekkolni lázmérő nélkül, de a füle belső részét is tudod csekkolni.
2020. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ezt a lázmérést pontosan hogy kellene csinálnom? Csak embernek való lázmérőm van itthon, azzal szerintem nem tudnék végbélből mérni neki. Most ahogy rajtam fekszik tényleg mintha kicsit melegebb lenne, de az is lehet, hogy csak én beszélem be magamnak...
2020. okt. 27. 19:54
 6/18 anonim ***** válasza:

Lazat merni vegbelben szoktak digitalis lazmerovel. Higanyossal semmi keppen ne. Sikosito kell a lazmerore, es meg van a technikaja hogz tudod megmerni, de majd kerd meg az allatorvost, hogy mutassa meg, vagy kerdezd meg, hogy van e olyan lazmero amivel mar kulsoleg is le tudod merni a testhomersekletet a macskanak.


Azt is kerdezd meg ha lazas mit adj neki.


Talyogra tippeltem, de lehet, hogy valami megcsípte, vagy valami allergia is lehet. Csipesnel kalcium injekciot szoktak adni, bar csipes utan minel elobb allatorvoshoz kell vinni.

2020. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*hogy
2020. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem láttam, hogy megcsípte volna bármi, de persze ez nem jelent semmit. Seb nincs a nyakán, csak a pukli a szőr alatt. Ma reggelre mintha kisebb lenne a púp, és a cica is élénkebb valamivel, meg nem is olyan meleg ahogy az ölembe ült, de még mindig nem vagyok nyugodt...

Délután mindenképp elviszi párom orvoshoz.

2020. okt. 28. 09:48
 9/18 anonim ***** válasza:

De kulsoleg ugy tudod csekkolni, hogy megnezed az orrat, hogy szaraz, es a fule forro e. Kutyaknal innen tudhato hogy lazas, tippem szerint macskanal is. Utana olvastam, forro fulek es szaraz orr jelzi a lazt.


De ebredes utan is szokott szaraz lenni a macska orra, szoval anatomiailag kulobozik a kutyaktol. A macskanak az anatomiaja szerint a szaraz orr nem mindig jelent problemat, vannak tunetek amikkel egyenertekuen lehet kovetkeztetni betegsegre, ezt most nem sorolom, de pl. mikor nedves az orra akkor kepes a macska meghatarozni a legmozgas iranyat es ennek a segitsegevel tudja a tobbi allat elol elrejteni a sajat illatat, ha szaraz akkor nem kepes kiszagolni a legmozgas iranyat. De a szaraz orr nem mindig jelez betegseget es az sem ha nedves, ahhoz tarsul pl. hogy forro a fule, vagy ha nedves az orra akkor hideg is es stb.

2020. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tudnad tapintani a puklit a nyakan? Ha talyog akkor erezni fogod, hogy folyadek van a bore alatt. Azert nem voltam biztos benne, mert mintha irtad volna, hogy egy nap utan alakult ki es nem tudom, hogz a talyog egy nap alatt kepes e igy felgyulemleni.


Mindenkepp vidd dokihoz. Tippem szerint talyog amit ki kell takaritani, lecsapolni, fertotleniteni, es gyulladasgatlo antibiotikumot adni.

2020. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!