Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mióta új cica érkezett a...

Minseo1998 kérdése:

Mióta új cica érkezett a házhoz a másik macskám furcsán viselkedik. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Az idősebbik cica egy éves múlt, a kisebbet kb három hetesen találtuk az utcán, szopiztattuk, rendbejött, azóta 2-2,5 hónapos lehet. Igazából szeretik egymást, együtt alszanak, nyalogatják egymást és játszanak együtt, de a másik macskám teljesen megváltozott azóta. Nem hajlandó játszani semmivel, egyedül a lézerrel tudom 1-2 percig lekötni. Teljesen "flegma" lett, nem jön úgy hozzánk, kevésbé szereti, ha simizzük és egyáltalán nem játszik csak a kicsivel, de mostanában vele is kevesebbet. Ugyanannyit, sőt talán többet próbálok vele foglalkozni mint a kicsivel (bár a kicsivel nem is kell erőltetni, ő folyamatosan láb alatt van, fut utánunk, felmászik a ruhánkon miközben kezet mosunk egészen a vállunkra, nem lehet megállítani). Azóta vettem két új játékot is, egyszer kétszer odakapott a játékra, de ennyi, semmi nem használ sajnos. Valakinek van ötlete, hogy mit kéne csinálnom? Mindig játékos cica volt a nagy cicám is, bár nyilván már kevésbé, mint kiskorában de azért nem ilyen volt a helyzet. Testileg semmi baja az biztos.

2020. okt. 30. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon féltékenyek a macskák. Területvédő ösztön az oka.
2020. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Picit utána kellene olvasni egy kicsit a dolgoknak csodálkozás helyett...
2020. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Külön alom kell nekik, külön edénnyel.
2020. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
És ez honnan jött utolsó? Kérdező, nem biztos hogy baj van: lehet hogy egyszerűen csak ilyen a nagyobb cicád-hisz már nem kölyök. Nekik is változik a személyiségük a korral.
2020. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én sem értem honnan jött, de van nekik külön alom.
2020. okt. 30. 21:16
 6/11 A kérdező kommentje:
A második válaszolót sem igazán értem.
2020. okt. 30. 21:16
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem csak véletlen egybeesés.. Az idő is teheet róla. Télen a macskák lustábbak. Ha a másik macskával jol kijön, akkor nem az lesz az oka a viselkedésének.. meg annyira nem is nagy a korkülönbség köztük. Olyanrol hallottam már h egy egész idős macska mellé hoztak 1 kis kölyök macskát. mindenki azt ajnározta mert milyen cuki, az idős macska meg elkoborolt... szal elég féltékenyek tundak lenni.. de nálatok szerintem semmi ilyen nincs... majd jön jtszani ha akar hidd el :) két hétig ne játsz vele semmit aztán utána majd lehet jobban vevő rá :) a másik meg probálj macska mentás dolgokat, vannak macskamenta szagű játékok vagy vehetsz is külön. Nem minden macskára van hatással de hátha bejön. ha érzi a szagát lehet h játékosabb lesz :)
2020. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#6 ott indul a dolog, hogy a macska territoriális állat. Plusz elég "sértődékeny". Innentől nem kell ilyesmiken ennyire csodálkozni.
2020. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Féltékeny. Megoszlik a figyelem. Hiába próbálkozol sokat foglalkozni vele. Ő nem akarja a kiscicát. Idővel jobb lesz. Hagyd őket egymással lenni. Ha játszanak, az jó. Külön nem kell neki. Másfelé terelődött a figyelme. Egyszer vidd el barátnődhöz a picit. Ülj le és jönni fog magától. A régi lesz. Rettenetesen meg tudnak haragudni a macskák. Nekem 3 van és sokáig tartott kiismerni ezt a harcot ami köztük megy. Mostmár elég jó a csapat.Éjszaka legyenek együtt, kisebb térben.
2020. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Addig örülj, amíg így megvannak. Az én cicám ágyban aludt velem, amíg a párom ide nem költözött az ő cicájával. Most, másfél év után az a helyzet, hogy 5. napja nem láttam a macskámat. Azzal kezdődött, hogy be se mert már jönni, aztán már csak a teraszra, ott kellett etetni, aztán már oda is csak ritkán, most meg már el is fordul, ha véletlenül találkozunk. Enni jön, de sosem látom, csak a tálja lesz üres. Szóval tedd össze a két kezed, hogy így megúsztad a második cica beszoktatását.
2020. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!