Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire igaz hogy akik bent...

Mennyire igaz hogy akik bent tartják a macskát előbb utóbb jelentős részük allergiás lesz a macskára?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ennek a feltevésnek pontosan nulla százalék a valóságalapja.

Ez legalább akkora hülyeség mintha azt mondanánk hogy akin mindig kék ruha van, annak egy idő után a bőre is kék lesz.

2020. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem igaz. Én allergiás vagyok a macskára, ennek ellenére lett egy cicám aki csak benti cica. 9 éve családtag a kis szőrös, és az allergiám csak nagyon ritkán jön elő- Inkább azt mondanám, hogy a macskatartásnak köszönhetően hozzászokott a szervezetem, és alig vagyok már allergiás rá.
2020. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadni merek, hogy ezt a baromsagot a szuleid mondtak neked, csak mert valami kifogast kerestek a macskatartasra :D Termeszetesen nem igaz, amiota elek vannak benti macskaink, es semmi bajunk.
2020. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem igaz. Én eggyütt alszok mind a három macskámmal az ágyban (Foltos mellettem alszik, a Cica meg Kormos a lábamnál) s soha nem volt semmi bajom tőlük. Azonkivűl is többször megpuszilom meg ölbeveszem mert nagyon szetetem őket. Ők a barátaim.
2020. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt macskám már 4 éve amikor terhes lettem, akkor olvastam utána, hogy mi a helyzet ezzel az allergia-hajlam témával.

És azt találtam, hogy csökkenti az asztma és az allergia kialakulásának esélyét a lakásban tartott macska és kutya is.

Engem meggyőzött.

Épp 20 éve van körülöttem folyton egy vagy több macska is, de az addig is meglévő allergiás hajlamom csökkent, az asztmám meg ugyanolyan szintű, mint 25 éve.

2020. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2 hosszú szőrű és 3 rövid szőrű cicával élek egy lakásban, akiket utcáról hoztam haza. Plusz 2 szálkás-drótos-borzas bundás szintén utcáról hazahozott kutyával.

15 éve kutya(macska) bajom sincs:)

2020. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a fordítottjáról tudok beszámolni, bár kutyával: férjem allergiás volt a kutyára, a nyálától piros kiütéses lett a keze, bepirosodott a szeme, folyt az orra. Egy éve lett egy németjuhászunk, azóta fokozatosan (4 hónap alatt) totál elmúlt neki minden tünete.
2020. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egész életemben talán 2-3 év volt, amikor nem volt macskánk (kinti-benti vagy csak lakásban tartott). Na pont ez a 2-3 éves időszak volt az, amikor allergiás voltam a macskaszőrre. Ahogy megint lett cicánk, az allergiám teljesen megszűnt.
2020. nov. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, egész életemmel macskákkal laktam. Nem vagyok allergiás. Én laikusként inkább azt gondolnám, hogy jót is tesz az immundrendszernek.
2020. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!