Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a kaparóra?

Hogyan szoktassam rá a kaparóra?

Figyelt kérdés
Fel éves a cicám. Sajnos eddig valahogy nem került sor kaparóra, hogy vegyek, de most raszantam magam par napja mert az ágy lett a kedvence, azt kapargatja. Egy kaparószőnyeget tudtam venni neki, de nem használja. Szórtam rá macskamentat, de csak szaglassza, kapargattam is en, hogy igy kell 😄 volt mar a falra is szerelve, de ott meg rá sem hederitett. Hogyan lehet rászoktatni?

2020. nov. 4. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
odaviszed, megfogod a két első mancsát és kapargattok :-D utána megdicséred és kap pár jutalomfalatot és simizést.
2020. nov. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha oda teszed, ahol kaparni szokott az jó, hagyd ott, majd rámegy. ne erőltesd, macskák nem szeretik, ha valamire kényszeríteni akarod. hagyj időt neki arra, hogy megszokja a kaparó jelenlétét
2020. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
macskamentát szórj le a környékére!!! :) nekem bejött
2020. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én macskám most 2 éves, kb 3 hónapja használja a kaparófát. A másik macsek kezdettől fogva, szóval volt előtte jó példa mégiscsak most kezdte el. Előtte odavittem, kapartatattam a két macsával, és semmi. Aztán magától elkezdte. Majdnem sírtam örömömben 🙂 azt hittem sose szokik már rá. Nem tudom mi váltotta ki, lehet magától rájött h nem is olyan rossz. Előtte a szőnyegeket baszkurálta.
2020. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nalunk tobb kaparo is van. Az egyiket rogton elkezdte hasznalni, a masikat kb fel evvel kesobb.. Pedig probaltuk mutogatni neki, de nem. Majd ő tudja. Ilyenek a macskák, ezért szeretjük őket - megvan a maguk véleménye,majd ők eldöntik.


Ágykaparászásnál viszont rá kell szólni, nem szabad hagyni.

2020. dec. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!