Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adnál a macskádnak vizet?

Adnál a macskádnak vizet?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van belőle mostanában.


4 különböző tányért, itatót próbáltam, mindet felborítja utána meg itt pattog nekem, mikor a palackból iszom a vizet, és szalad a tálkás részéhez, látszik, hogy vizet kér, de mikor kap, bele se iszik, hanem a mancsával lökdösi, pocsolja, megpróbálja elkaparni, az orrával fellöki..


Most a porcelán(nehéz) tálat is kiborítva találtam, a letapadós fél táljából kipocsolta az összeset, tudom, mert végignéztem, kapott bögréből, nagy lapos tányérból, és már elegem van belőle. Tudna inni a wcből, csapból is, a tálja egy tálcán van már, miután kiborította ihatott volna abból is.


Nagyon ritkán iszik, de mindig fellöki a tálakat. Van saját itatója is(olyan vízadagolós, azt is fellökte és szétfolyt fél liter víz a padlón.


Kb 2 hónapja van ez. Tiszta vizet kap, ásványvizet is kapott már, a folyó csapból sem iszik, és a kádnál sem a zuhanyból. Mi a csuda baja van? Mellesleg naponta vagy kétnaponta egyszer pisil egy csomót, tehát van benne folyadék, a széklete átlagos. Legszívesebben lecsapnám, tönkremegy a parketta ennyi kiborított víztől. Macskatejet nem issza meg.


Most arra gondoltam, hogy talán nem értékeli, hogy mindig van kint víz, és szórakoztatja magát vele, ezért egy nap egyszer tenném ki, estére, addig szomjazna. Aztán megvárom, hogy igyon, és elveszem a vizet. Mit gondoltok?



2020. nov. 8. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia, mennyi idős a macskád?


Nálunk ez a tál vált be, a többiből nem ivott mert folyton hozzáért a tál széléhez a bajsza.


[link]


Amúgy észrevettem hogy csak akkor iszik ha száraztápot kap. Ha konzervet vagy alutasakosat adok neki akkor a vizestálja felé se néz.

Lehet a tiéd csak játszik vele.

2020. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Csak szárazat kap, a nedvestől rém büdöset kakil és hígabbat.


Néha kap picurka kenőmájast, vagy most pl főtt csirkehúst meg ilyesmit.


Nem az a baja, mert nagy emberi mélytányérral is ez volt, pedig az tényleg nagy, meg mosdót is megtöltöttem vízzel, meg mikor kiömlik a víz és a tálca alatta megtelik, akkor se akar.


2 hónapja van ez, 2 éves macska.

2020. nov. 8. 09:05
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Menjetek el állatorvoshoz! A hirtelen viselkedésváltozások mindig gyanúsak. Talán valamiféle májprobléma áll a háttérben.
2020. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Amit mondtam, megmondtam! Lementettem mndent, és feljelentelek állítkínzásért, mert nem akasz a macskádnak vizet adni, ami létfontosságú dolog! A nyomozók majd az adataidat hívatalból szerszik be a weblap üzemeltetőjétől. Töröltethetsz, de ez a te helyzeteden nem változtat semmit!
2020. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell azonnal orvoshoz rohanni, uj játéknak tekinti,egyik macskam mindig megmártotta benne a játékait meg az alomban is ,kivettem onnan adtam tiszta vizet de masnap ujra ismetelte ,ugyanugy szerettem,voltak rosszabb szokasai,de imadnivalo volt,sajnos mar meghalt de nem tudom magam tultenni rajta,annyira erosen hianyzik es szerettem

Most van ketto cicam, de egyiköjükkel sincs az a kapcsolat ami Vele volt ,szerintem addig fogom gyüjteni oket amig rá nem találok

2020. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Utolso vagyok,ne ontsd tele a tálkát,ne legyen lent allandoan ,napi párszor kinald meg vele

Ma nekem is kiboritotta a kicsi

2020. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez nem a természetéből fakad, hiszen eddig nem volt ilyen. Nem, amennyiben van folyadékpótlás, nincs szüksége nedves tápra, sőt alapvetően nincs neki, csak megéri folyadékkal növelni a mennyiséget, és drágán eladni az olyanoknak, mint te!

És vizeletürítésnél előtte vagy utána nem nyávog, alapból nem nyávog fájdalmasan random sem, energikus, aktív macska.


Minek kellene a konyhában etetni? A szobámban eszik(hatalmas szoba)külön bútora van és még két ágya random a szobában.


Remélem tényleg jelentesz és majd jól elkapnak mert feleslegesen pazarlod az idejüket hülyeségekkel, ilyen is van ám:)


Még hörcsögitatóra gondoltam neki, de nem tudom, hogy tudná e a működését, illetve képes lenne e inni belőle.


Áh, ez a kattant válaszoló bosszant, komolyan van aki azt hiszi, hogy mert az állata játszik, akkor az szent és hagyni kell?? Remélem megrágja mindened, rápisil/kakil az ágyadba, megkapargatja a tévéd, felugrik az étkezőasztalra és megeszi a sültcsirkét, összekarmolja a kezed csak úgy játékból, de megteheti, mert az egy szent macska. Dilis.

2020. nov. 8. 10:35
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
A miénk is csinálta ezt, de rászóltunk és abba hagyta. Ne gyügyöréssz neki, legyél határozott, hogy értse, az nem játék.
2020. nov. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia,


nekünk sem egyszerű ez az itatás történet, 4 hónapos kiscicáról van szó. Néha iszik ugyan a tálkájából, de leginkább a mi pohár vizünkre ácsingózik. Nem lehet kint hagyni egy pohár vizet sem a konyhapulton, még úgy sem, ha csak az alján van egy minimális víz, mert feldönti, ahogy bele akarja nyomiszkolni a kis fejét. Múltkor vacsora közben játszotta ezt be, a telefonomra borította a vizet, gondolhatod, hogy örültem :)


Én itatókutat fogok vásárolni, nagyon jókat hallottam róla cicás ismerősöktől. 7-8 ezertől már lehet kapni, de használtan biztos olcsóbban is akad.

2020. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Az itatókút jó ötlet lehet, de kell néhány nap, mire megszokja. Azonban nekem itt az a problémám, hogy nem normális, hogy egy két éves macska egyik napról másikra ne igyon. Tényleg nem történt abszolút semmi? Költözés, kutya, szomszéd, macska?
2020. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!