Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ideiglenesen van nálunk két...

Ideiglenesen van nálunk két hete egy fiú cica. Elbujt a konyhában. Ha felé nyúlunk a morog. A jövő héten visszük ivartalanítani. Ő egyedüli macska volt, itt viszont többen vannak. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

2020. nov. 10. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele szerintem semmit csinálni... Csak figyeld. Ha olyan helyre bújik be, ahonnan ki is tud jönni (legtöbbször ki tudnak), akkor nincs baj, majd kijön.

Mindig legyen neki víz és étel, de ha el akar bújni, akkor ne stresszeljétek azzal, hogy ki akarjátok szedni. Szép lassan meg fog nyugodni és egyre többet lesz kint.

Ha kicsit verekednek a többi macskával, az még nem baj. Ők elintézik egymás között. Csak arra figyelj, hogy ne durvuljon el...

2020. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se piszkáld, egyelőre idegen neki a környezet. majd előbújik apránként.
2020. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előttem szólóval, de azért figyeld meg, nehogy az legyen, hogy a többi macska teljesen ledominálja. Ha pl van egy adaott terület amit a többi macska egy jóideje sajátjának érez, és oda bekerül egy új macska, akkor ő ott gyakorlatilag fogságbaejtve érzi magát, mert akármerre menne kapna egy pofont... szerintem az segithet hogy amikor a többi macska ledominálná nem engeded meg... én legalábbis biztos igy probálnék segiteni ebbe. igy a régebbi macskák is valamennyire érteni fogják h te nem örülsz ennek, és az uj macsek is érteni fogja h ott vagy és megvéded ha baj lenne. aztán ha a bunyók nem durvulnak el, akkor talán kisebb verekedésekkel de kialakul egy egyensulyi helyzet... ha viszont állandoan bántva lesz az uj cica, sanszos h az első adandó alkalommal ha kitud menni elkóborolhat mert veszélyben érezheti magát a többi macska közt. figyelj rá oda. olyan kis cukik ezek az állatok :) imádom mindet :)


még azt szeretném zárojelesen hozzáfűzni, hogy nekem van egy domináns hím macskám aki ki nem állhatja ha más macskák ide keverednek a kertbe. utánuk is menne, verekedett már szinte mindegyikkel. de ha jelen vagyok, és rajta kapom, mindig közbe avatkozom. mostanára elég ha csak rászolok és visszafordul, nem megy a másik macska után (ha nem lennék ott menne sajna). szóval azért valamennyire tudnak partnerek lenni és hallgatni rád pláne a régebbi macskák akik már ott élnek veled joideje.

2020. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. nov. 11. 03:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!