Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor érdemes a kislány cicát...

Mikor érdemes a kislány cicát legkorábban ivartalanítani?

Figyelt kérdés
A Google-t én is tudom használni, inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi a saját cicátokkal.

2020. nov. 7. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Mar 6 honapos kortol mehet, vagy akar korabban is. Elvileg az a lenyeg, hogy a cica minimum 1 kilos legyen a mutet idejen. De ebben nincs egyseges allaspont, nehany allatorvos azt mondja, hogy elso tuzeles utan ivartalanit, de a legtobben meg azt ajanljak, hogy ezt nem kell megvarni. Az en macskam benti, veletlenul lett csak tuzeles utan ivartalanitva, nem akartuk megvarni, de igy alakult, ekkor 8 honapos volt. De ha kinti-benti lett volna, ertelemszeruen jobb ha nem varjuk meg a tuzelest, nehogy vemhes legyen.
2020. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
6 hónaposan. Persze vér állatvédők kifejtették nekem egyszer, hogy későn ivartalanítottam, mert igen is 4 hónaposan kell...Viszont mi az állatorvosra hallgattunk, aki az egyik legjobb és leglelkiismeretesebb a környéken. Szóval fél évesen, ha 1,5 kg felett van lehet.
2020. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. :)

Benti cica egyébként. Most négy hónapos.

Fél éves kora előtt semmiképpen nem vinném, az állatorvos a kandúr cicánknál is mondta, hogy az előtt egyáltalán nem ajánlott. Csak lány cicám még soha nem volt, és náluk egy ilyen műtét azért komolyabb, nem voltam benne biztos, hogy őt is el merjem e vinni már fél évesen.

2020. nov. 7. 13:13
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Az elso 'kerregés' utan.


Tehat vard meg az ivarerettseget es csak utana ivartalanítsd … de amúgy az orvosotok mit tanacsolt?

2020. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Amerikában már kölyök korban megcsinálják.Semmi szükség várni vele.

Amikor először kezdi 0-24-ben a nyaunyaut, az egy őrület. Jobb megelőzni, semmire sem kell várni

2020. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
1-es vagyok, igen, azt kifelejtettem, hogy a tuzeles az valami katasztrofa volt...allandaon orditva nyavogott, labalatt volt, nem audtunk jo sokaig ejszaka sem. Az tuti, hogyha lesz meg macskam, nem varnam meg a tuzelest se.
2020. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hallottam már tüzelő macskákat, azt nem akarom megvárni. :D


Igen, Amerikában 5 hetes cicákat már simán ivartalanítanak, de attól még nem hiszem, hogy ez követendő példa lenne. Az állatorvosunk is nagyon ellenzi ezt a szokást.

2020. nov. 7. 16:07
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Ne higgy el mindent az állatorvosoknak! Nincs egységes álláspontjuk.

A miénk azt mondta, hogy nem kell megvárni a hormonok beindulását.

A tiéd mit mondott , miért ellenzi?

2020. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem a hormonok beindulasat kell megvarni!!! Hanem a fejlodo szervezetnek szuksege van a hormonokra, hogy minden szepen kifejlodjon. A hormonok nem csak a nemiséghez kellenek.


Hormonzavar mint betegseg sem a nemiségben mutatkozik meg feltetlenul, sot leginkabb nem abban szokott.

2020. nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ne higgy el mindent az állatorvosoknak!" :))) Ennel nagyobb marhasagot ritkan lehet itt olvasni, pedig sok betegagyu ember van az oldalon.


Akkor kinek higgyen az ember? A hentesnek? Vagy az itt valaszolgato 12-14 eves gyerekeknek? Ne viccelj mar!

2020. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!