Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után fog a...

Ivartalanítás után fog a macska viselkedés változni felénk? Fog még fújni, morogni? Vagy inkább keressünk neki utána másik gazdát?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Dehogy kell neki másik gazdát keresni emiatt!

Az első pár napban viszont máshogy fog viselkedni, nem fog annyira bújni.

De nem annyira emlékszem mert az én cicáim már régen voltak ivartalanítva.😅

2020. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

A lánycicáknál semmi változást nem tapasztaltam, a kandúrok lettek kevésbé csavargósak, de egyébként ök sem lettek mások.


Sokkal meghatározóbb az eredeti jelleme, maga az ivartalanítás nem okozott változást.


Van, amelyik továbbra is elsétálgat messzebbre is, van, amelyik gyakorlatilag nem megy ki a telekröl. De mivel jó helyen lakunk - nincs forgalmas út és egyébként is nyugodt környék -, nem probléma az elmászkálás sem.

2020. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lány cica ugyanolyan maradt, a kandúr meg extrém bújóssá vált, és nem jelöl a pincétől a padlásig mindent. Játékos és dilis, nyáron volt egyéves és tavasszal lett ivartalanítva.

Nálunk lakásban vannak mindketten, így a csavargáshoz nincs tapasztalatom, nem kijárósak.

2020. nov. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

???

Nem is értem a kérdést, hogy jön ide a gazdakeresés?


Lányoknál semmi változást nem tapasztaltam, a kandúrok nyugisabbak lettek.

2020. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Más gazdája volt. Két hete van itt de kap a kezünk után, fúj és morog ránk. Ezért kérdeztem h fog e változni felénk a viselkedés. Több macskám van, egyik se volt ilyen. Mert nem szeretném h bármelyik macskám an k@rt tegyen. Viszont nem vagyok hajlandó a testi épségem kockáztatni egy agresszív macska miatt. Van fiú cicám több, és mind ivartalanítva van.
2020. nov. 12. 02:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Panel cicák. Azért kérdeztem mert ilyen viselkedés ü macskám nem volt. Köszönöm a választ.
2020. nov. 12. 02:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp javulni fog a helyzet, amíg gyógyulgat ápolgassátok, érezze,hogy vigyáztok rá. Két hét nem sok, a környezetváltozás is lehet ilyen hatással, még nem lakta be magát és lehet,hogy a többi cica jelenléte is frusztrálja.
2020. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hétfőn volt ivartalanítva a cica. Igaz még elbujik, nappal a szobában, este még a konyhában, de már ezis haladás.Azért kérdeztem a másik gazda keresés egy előbbi kérdésem én ha nemváltozik és agresszív marad. Amúgy sose adtam vissza macskát és most se szeretnék. Úgy veszem észre h lassan de megszokokik nálunk.
2020. nov. 18. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!