Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen minőségi macskatáp...

Milyen minőségi macskatáp van, ami marhás vagy más vöröshúsos?

Figyelt kérdés

A cicám nagyon sovány, hiába eszik(meg néha nem eszik). Többnyire csirkés meg halas tápokat eszik, meg főtt csirke vagy pulykahúst, de egyszer beteg volt és kb 2 hétig evett csak főtt marhahúst és látványosan szedett fel izmot. Az állatdokinknak is elmondtam, szerinte meg kéne próbálni vöröshúsos táppal etetni, mert ezek szerint neki a fehér hús kevés(mint sok kutyának, mert ilyet már hallottam).

Purina One marhás tápot találtam csak, de nagyon kevés hús van benne és a cicám gabonaérzékeny. Eddig applaws-t evett.


2020. nov. 11. 21:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Közben rátaláltam az Orijen-re, de vannak kételyeim vele kapcsolatban ..

Pl .. Mit keres benne a sertés és a vaddisznó, mikor köztudottan tilos a macskaétrendben? Illetve nincs túl sok máj benne, napi szintű etetéshez(11%) ? A D-vitamin peig nem túl kevés (2.30NE/kg) ?

2020. nov. 11. 21:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A disznóhús egyáltalán nem tilos.

Ha nyers, akkor “tilos”, bár igazából akkor is extrém alacsony a kockázat, mert aujeszky mentes a sertés állomány.

A BARF etetésnél ajánlott kihagyni...

De vannak sokkal nagyobb kockázatai mint az aujeszky-kór.


Tápformában, vagy főzve mehet a sertés.

2020. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, na és a 11%-os májtartalom nem sok? És a D vitamin nem kevés?

(Elnézést, amiért furikat kérdezek, és amúgy nagyon tetszik az összetétele, csak bizonytalan vagyok.)

2020. nov. 12. 00:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Sima marhás Real Nature Wilderness?
2020. nov. 12. 07:01
 5/7 anonim ***** válasza:
A tápok magas hőfokon vannak kezelve, amin elpusztul az Aujeszky-kór. Illetve, ha jól tudom, az Orijen kanadai táp, a tengerentúlon pedig nem kockázat az Aujeszky-kór, legalábbis ott a BARFosok simán etetnek sertéssel is, úgyhogy ne aggódj emiatt. Az Orijen is jó táp, az Acana Ranchlands is jó lehet, illetve a marhás Real Nature is.
2020. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, más?
2020. nov. 13. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a 11% máj nem vészes. Egy tápban ami, préselt, hőkezelt stb stb, 11 % gyönyörűen eloszlik,ráadásul eleve mivel a macska egy ragadozó, akinek sokkal több fehérjére van szüksége mint pl egy kutyának, jó ha van a kajájában belsőség.

Na most a máj ugye felelős a méregtelenítésért, ezért sokan úgy gondolják hogy a méreganyagok benne maradnak, de ez nem igaz, mert akkor kb kinyírnánk saját magunkat. Szóval a májban (főleg a feldolgozzottban) semmi nincs. Ráadásul rengeteg vér megy keresztül rajta, sok benne a keményítő (ami ugyan úgy fontos a szervezetnek) és D és B12 vitamint termel. Szóval a májjal tök sok hasznos dolgot viszünk be a szervezetbe.

A D vitamin mennyisége főleg tenyészállatoknál fontos, mert jó hatással van a méhre és a magzatra. Ha szobacica akkor lehet hogy fontosabb a D vitamin, de ha kijárós akkor bevisz eleget a szervezetébe.

Kevés szobacicának szoktak viszont táplálék kiegészítőt adni, mert könnyen túl lehet adagolni a D vitamint. Ráadásul ha eddig is jó minőségű tápot kapott, és nem egy túltenyésztett fajtából egy példány, egy átlag macskánál nem fordul elő vitaminhiány. Vagy ha mégis valamiből kevesebb van a szervezetében, az egyáltalán nem feltünő, az állatot sem zavarja. (ez csak egészséges, jó kondiban lévő, nem túl idős macskája igaz)


Szóval szerintem teljesen rendben van ez a táp, ha elég magas a hús és fejérje tartalma is.

Viszont arra is gondolj hogy mennyire nehéz beszerezni. Mert pl ha 2 hónap alatt jön meg egy zsák, és addig várnod kell ha elfogy az előző, akkor nagyon nehéz lesz. Szóval én azt is figyelni szoktam hogy mennyire könnyen beszerezhető. Lehet akármilyen hiper szuper csoda táp, ha egyszerűen nem lehet hozzájutni emberi időben.


Viszont lenne 2 kérdésem.

Visz be a cica elég E vitamint?

Van féreghajtva rendszeresen? (akkor is ha csak benti macska)

2020. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!