Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha falba dugható időkapcsolóva...

Ha falba dugható időkapcsolóval folyamatosan járatok kint az udvaron egy melegítőpárnát, akkor történhet valami baj? Működne ez úgy egyáltalán, ahogy elképzelem?

Figyelt kérdés

A cicámnak szeretnék télire biztosítani egy melegedőt odakint. Azt képzeltem el, hogy egy melegítőpárnára építenék neki egy kis kuckót és a hidegebb időkben a melegítőpárnát is bevetném. Ezek viszont általában 90 perc után automatikusan kikapcsolnak, így felmerült bennem a gondolat, hogy egy falba dugható időzítővel ki-be kapcsolgatnám a párnát, hogy ne oldjon ki.


Lehet valami baja ettől a párnának? Tehát nem fog kigyulladni meg ilyesmi?



2020. nov. 14. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább szalmát használj. Az nem fog átnedvesedni és meggyulladni sem, míg a melegítőpárna veszélyes lehet.
2020. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, de az nagyon sok áramot fog használni, és könnyen ki fog hűlni. Szóval ha szabályozható, akkor ne vedd túl magasra, és inkább valami zárt helyen próbáld meg kialakítani, hogy a hő ne vesszen el. Mondjuk egy fából készült kuckó, amit kibélelsz hungarocellel, és abba rakod a párnát. Illetve úgy legyen kialakítva, hogy a szél ne verje telibe, hanem mondjuk L alakban legyen a kijárat. Tehát legyen egy fal minden irányból, ami védi.
2020. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit szánsz rá, nekünk fűtőelem van, rajta egy osb lap, azon pléd, így alulról fűtött, termosztáttal van kapcsolva, így állandó a hőfok.

Ha értesz hozzá össze tudod tenni, de egyben, készen is kapható kb 15-20 ezer.


Ha mindenképp a párna, érdemes nézni mennyire van jól szigetelve, illetve nem éri e majd pára vagy víz. Kapcsolgatva is jó lehet, de felügyelet nélkül én nem hagynám otthon.

2020. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!