Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Neostomosan? Most mit csináljak?

Neostomosan? Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon elharapódzott nálunk a bolha-baj. Két cicám van, egy 4 éves perzsa(kisebb az átlagos perzsáknál) és egy 8 hónapos rövidebb szőrű. Az állatorvos azt ajánlotta fél ampullát oldjak fel 6-7 liter vízben a nagynak/10 literben a kicsinek, mossam le a cicáim, 2-3 percig hagyjam hatni a szert, figyeljek, hogy véletlenül se nyalják magukat, majd bő tiszta vízzel mossam le újra, és szárítsam meg őket, utána 1-2 napig ne nagyon engedjem a nyalakodást.


Megvettem egy darab ampullát, de őszintén szólva nagyon félek használni. Ha csak pár cseppet tennék inkább mindkét cicának 10 liter vízbe, úgy biztonságos lehet? Vagy így már értelmetlen? Hány cseppel kéne?



2020. nov. 17. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem valo a neostomosan macskakra! Mergezo! Felejtsd el, es ezt az orvost is aki ajanlotta!


Virbac Effipro spray a cicakra + A lakasban is mindent fuj be Insecticide 2000rel. De ezzel csak a lakast, a butorokat, padlot, ahol fekszenek stb.


Nem tudom honnan szedtek ossze a bolhakat (remelem nem kijarosok, mert akkor szelmalomharc), esetleg az utcarol cipovel bevitted ilyesmi. Fontos lenne ezt kiderite i.

Az effipro leirasaban megtalalsz minden infot, hanyszor kell kezelni oket.

2020. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is Neostomozant használtam és bolha elleni cseppeket is kaptak.

Nálunk bevált, semmi bajuk, a bolha eltűnt.

2020. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindkettő csakis benti cica, én itthon vagyok a kisbabámmal, a férjem irodista, nem szoktak állatok látogatóba jönni hozzánk, így fogalmam sincs honnan jöhetett. :/
2020. nov. 17. 22:07
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves második, te cicusokra használtad? Egyik ismerősömmel most beszélgetek erről, találtam itthon egy 20 literes lavórt, és egy 4 mg-os pipettát. Ő azt tanácsolta 15 liter vízbe oldjak fel 2 mg-ot, minden mást csináljak úgy, ahogy a doki mondta. Csak nagyon féltem a cicáim. :(
2020. nov. 17. 22:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Ertem. Akkor a kovetkezot tedd:

1: kisebb helyiseget kijelolsz a cicaknak egyelore pl egy szoba vagy a konyha ami zarhato helyiseg

2: lekezeled oket effiproval, majd 1-2 napot abban az egy helyisegben legyenek a cicak

3: ez alatt az In2000rel kezeld le a lakast is, szaradas utan melegvero allatra veszelytelen


Utana ha ugy latod bolhasok meg, ismetelheted az effiprot. De olvasd el pontosan mi all rajta, mar nem emlekszem.


Nekunk 3 eve volt ez, lakascicak de megis bolha jelent meg. Mi is ketsegbe estunk, de az effipro nagyon hatasos volt, egy kezeles eleg volt es nem fajult el a helyzet.

2020. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]



Ezt olvasd el azt javaslom, a neostomosan nagyon megosztò! Macskàra én sem hasznàlnam. Toxikus lehet.

2020. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Igen, cicákra használtam. És elírtam, bocs Neostomosan helyesen. Én nem tudtam őket megfürdetni, mert lekaparták volna az arcomat is,

hanem szóróflakonból bespricceltem a bundájukat. Mint az ázott kutyák úgy néztek ki. A fekhelyüket kidobtam és lespricceltem mindent, a felmosóvízbe is tettem egy ampullát.

2020. nov. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2 vagyok meg mindig

Nem hallottam, hogy ártalmas lenne. Nálunk semmi bajuk nem lett tőle.

Két cicára kétezer lenne a csepp, azt nem próbáltad? Perzsa cica, (imádom), de az ő nagy szőrében jobban elbújnak ezek a mocskok.

Egyébként pont az Insecticidet nem lehet az állatokra szórni, csak a fekhelyre. Én vettem azt is, de nem láttam értelmét emiatt. Nem is írnak jókat róla. [link]


Tehát a hatóanyagok:


permethrin

bioresmethrin

A permethrin piretroid, EPA C besorolás szerint emberen lehetséges rákkeltő, hormonmoduláns, lehetséges immunmoduláns, halakra veszélyes. Az EU-ban 2003-tól tiltott növényvédő szer, Magyarország derogációt kért a használatára.

[link]


A bioresmethrin szintén piretroid típusú vegyület, gyengén mérgező, akut toxicitását nem vizsgálták, egyes kutatások szerint hatással lehet a belső elválasztású mirigyekre, rákkeltő hatása nem ismert. Tehát ez valószínűleg kevésbé mérgező anyag, mint az első.

[link]

2020. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az enyémek pont hogy a spricceléstől akadnak ki, a fürdéssel nincs bajuk szerencsére. :)


Próbáltunk már spot ont, és bolhanyakörvük is van, de mintha nem is lettek volna ezek. Fújok mindent bio kill-el, egy flakont már elhasználtam. Szerintem kipróbáljuk ezt a 15 liter víz és 2 mg arányt velük, és fújjuk tovább a bio kill-t.

2020. nov. 18. 00:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi is használtuk egyszer macskára állatorvos javaslatára, nem lett semmi baja, de valóban okozhatbdurva tüneteket náluk. Mi ezt sajnos nem tudtuk, szerencsénk volt. Szerintem menj el egy másik dokihoz és kérj egy másik szert, ami biztonságos a macsekoknak is.
2020. nov. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!