Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Merjem megfürdetni a macskám...

Merjem megfürdetni a macskám neostomosanban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon bolhás (benti cica), egyszerűen nem értem, hogy honnan megy bele a bolha. Rendszeresen cseppentem bolhairtó cseppel, de már az sem használ, max 1-2 napig. A házban én nem találok bolhát, csak a cicában. Nem szokott kimenni. Az állatgyógyszertárban, ahol vettem a nostomosant ott az mondták, hogy nyugodtan használhatom macskán, viszont a neten meg olyanokat írnak, hogy nem szabad. Most akkor mi az igaz? Eredetileg 1 liter vízben kellene hígítani 1 ampullát, de úgy tervezem, hogy több vízben fogom, megfürdetem és várok 10 percet(Addig nem hagyom, hogy nyalja magát) aztán alaposan leöblítem a szőrét. Szerintetek így lesz valami baja? Egyébként nagyon megviseli a bolha a macskám, sebes a bőre, állandóan vakarózik, nagyon nyalja magát, ezért akarom kipróbálni ezt a szert, hátha ez használ.

2016. júl. 27. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,úgy csináld,hogy feloldod 1 liter vizbe,belemártod a macskát és utána rakj rá gallért,addig amig meg nem szárad.Ha rajta van a gallér akkor én óvatosan neostomosanos vizzel megtörölném az arcát is.
2016. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


"Mivel macskára a szer toxikus, ezért semmilyen hígításban sem javasolnám cicára használni. Léteznek bolha és atka ellen ható tarkó bőrére csepegtethető készítmények (Advocate, Stronghold) melyeket állatpatikában, vagy állatorvosánál megvásárolhat."


Ezt nekem személyesen is megerősítette egy állatorvos.


Sajnos leginkább csak szárnyasokra jó ( itt szinte az összesre jó külsőleg), vagy lóra- kecskére- sertésre- szarvasmarhára- esetleg kutyára, de ott is kellő figyelemmel.

2016. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen cseppet használsz? Mert az olcsó vacakok semmit sem érnek!

Állatpatikában kérj olyat, ami hosszan fejti ki a hatását, és a kikelő bolhákat is folyamatosan pusztítja.

A fürdetés önmagában is hatalmas stressz a cicának, és ez a szer veszélyes is lehet.

2016-ban már számos hatékony szer van macskabolha ellen, nem szabadna, hogy ez problémát jelentsen.

2016. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 28. 23:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a helyzetem csak a kutyám is elkapta.Vettem bolhasampont és ebben fürdettem meg őket, majd kaptak nyakörvet és cseppet. /Semmi baja nem lett a cicának/

Lehet már későn írtam, de azért hátha.

2016. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3 szerintem tök mindegy higy milyen cseppet használ semmit sem ér.Mi is így vagyunk a cicánkkal és frontline combot csepegtetünk rá és semmit sem használt csak pazarlás volt...ismétlwm SEMMIT
2016. aug. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na végül kipróbáltam egy másik cseppet (advantage csepp) és ez végre használt. Nincs több bolha :)
2016. aug. 15. 17:42
 8/9 A kérdező kommentje:
#6: Eddig én is azt hittem, hogy nem számít, de tényleg számít. Eddig egy 400Ft-os cseppet használtam, az advatage-ból 2db több mint 3000Ft-ba került, de legalább ez tényleg használ.
2016. aug. 15. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát tudod a frontline combo sem párszáz forint hanem majdnem 4000 de azért jó tudni h az használt lehet mi is kipróbáljuk
2016. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!