Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak milyen az érzelmi...

A macskáknak milyen az érzelmi intelligenciájuk?

Figyelt kérdés

2020. nov. 19. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Príma


Ajánlom ezt a könyvet: [link]

2020. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mennyire összehasonlítható az emberével?
2020. nov. 19. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Hát őő...

Arányaiban egész "jó".

2020. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Te adsz neki enni, téged ezért nem öl meg.
2020. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Vannak nagyon bújós, aranyos cicák és vannak a megtestesült ördögök, akik karmolnak, támadnak.
2020. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Mindegyik más. A miénk egy édesség. Sokszor az ölembe fekszik, ott szeret aludni, közben folyamatosan dorombol és dagaszt. Van amikor szinte átölel a mancsaival. Igényli a szeretetet, bújik, kedveskedik, foglalkozni kell vele. Egyáltalán nem a kajáért. De láttam olyat is, akit egyáltalán nem érdekeltek az emberek. Egy barátom mindkét macskája ilyen. Még a hangjukat sem hallottam soha, soha nem dorombolnak. Bár ez állítólag akkor van, ha nem érzi jól magát valahol a cica, bár nem úgy tűnik, mintha rossz helyük lenne. Anyukáméknak meg volt olyan is, akit senki sem simogathatott meg. Nem bántott, de elfutott.
2020. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Van nekik, olvastam már erről kutatásokat. Csak az esetek nagy részében nem tudják, illetve akarják úgy kimutatni, mint mondjuk a kutyák. Amelyek a felületes szemlélő számára ezáltal hálásabbnak, ragaszkodóbbnak, "őszintébbnek" tűnnek.
2020. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ők sem egyformák, de ha ugyanazt az egyet vizsgálom több szempontból, eltérő eredményt kapok.

Sokszor nem reagál az én érzelmeimre. Nem vígasztal, nem mutat hálát semmi iránt, van hogy senkit nem vár haza, nem üdvözöl, de elutasítja az érintést is, már ha a közelébe fekszek csapkodja a farkát. Ok nélkül támad, harap, tép. Lassan pislogva, szépen nyúlva, lágy hangon sem fogadja a közeledést. Ördögi forgó szemekkel néz és azonnal kiengedett körmökkel támad, ha közelítünk.

Majd ugyanez a cica párom érkezésekor égtelen dorombolásba kezd, veti magát el, beszédes, ragaszkodó és ezt felém is kimutatja!

Látszólag ok nélkül, pillanatok alatt vált érzelmeket.

Este véresre tép, mert lenyúlok megsimítani, majd reggel átesek rajta, mert dagaszt és elém veti magát szeretetteljesen, mindent bevetve. Hosszasan simíttat, dörzsölődik, nyal. Ha én teszem fel az ágyra elszalad minden egyes napszakban, de magától purrogva jön dörzsölődni.

Én ezt intelligenciának nem nevezném, de sosem adnám oda senkinek!!! :D :D :D

2020. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

#7 “felületes szemlélő”


Nem hiszem, hogy csak felületes szemlélőként tűnnek a kutyák őszintének és hűségesnek. Tényleg azok. Kevés náluk jobb lelkű élőlény van a világon. A macskák nagyon megosztó személyiségek, a vadabb típusokban kimondott rosszindulat van, minden túlzás nélkül. Én személy szerint csak a bújós cicákat szeretem, de úgy átlagban nem szeretem őket, sosem tudnék bízni egy macskában. Leginkább csak azért ragaszkodnak valakihez, mert kaját ad nekik.

2020. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8. vagyok: Én adom neki a kaját mégis utál sokszor, nem lehet csak így párhuzamot vonni. Az ételért nem hálás, kéregetni tud de ha megkapja nem mutat ki semmilyen érzelmet. Jó neki, megfürdik és folytatja a kis dolgait!
2020. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!